PKO BP Ekstraklasa: Damian Węglarz bramkarzem Wisły Płock

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Damian Węglarz bramkarzem Wisły Płock
fot. Materiały prasowe
Damian Węglarz przeniósł się z Jagiellonii Białystok do Wisły Płock

25-letni Damian Węglarz to kolejny piłkarz, który w czasie letniej przerwy w rozgrywkach wzmacnia Wisłę Płock. Były zawodnik Jagiellonii Białystok zmienia klub na zasadzie wolnego transferu i podpisał kontrakt w formule 2+1, obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

Urodzony 21 marca 1996 roku w Bydgoszczy Węglarz to wychowanek tamtejszego Zawiszy. Po przegranej przez ten klub batalii o awans do Ekstraklasy w 2016 roku bramkarz przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Zawodnikiem drużyny z Podlasia był nieprzerwanie od sezonu 2016/2017, lecz w międzyczasie półtora roku spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowych Wigrach Suwałki (wiosna 2018 i sezon 2018/2019).

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny polski piłkarz zagra w lidze duńskiej

 

Od czasu przenosin z Bydgoszczy do Białegostoku wystąpił w 38 meczach Jagiellonii, a najwięcej z nich (26) zanotował w sezonie 2019/2020. W minionych rozgrywkach na ekstraklasowych boiskach pojawiał się pięciokrotnie, a poza tym zagrał w 12 spotkaniach trzecioligowych rezerw Jagi.

 

Największym hitem transferowym Wisły jest powrót Dominika Furmana, który w płockim zespole rozegrał 142 mecze. Strzelił w nich 19 goli i miał 26 asyst.

 

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie