MŚ U-20 siatkarek: Polskie siatkarki bezradne w starciu z Serbkami. Koszmar w trzecim secie!

Młode siatkarki przegrały z Serbkami 0:3.

W pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw świata siatkarek do lat 20 reprezentacja Polski przegrała z Serbią 0:3. Spotkanie było wyrównane, ale w decydujących momentach lepsze były zawodniczki z Bałkanów.

Meczem z Serbią nasze siatkarki zainaugurowały drugą rundę mundialu do lat 20. Przypomnijmy, że w pierwszej fazie Biało-Czerwone uplasowały się na drugim miejscu tuż za Italią, z którą przegrały 1:3. Ponadto Polki zwyciężyły Białoruś oraz Egipt bez straty seta.

Serbki skończyły pierwszą fazę grupową z kompletem zwycięstw i bilansem setów 9:0, co zapowiadało twardy bój we wtorkowe popołudnie. Ekipa z Bałkanów pokonała Dominikanę, Belgię i Portoryko.

W starciu z Polską serbski zespół rozpoczął pierwszego seta od wysokiego prowadzenia 12:7 i konsekwentnie powiększał przewagę. W pewnym momencie nasze rywalki prowadziły już 21:12. W końcówce udało się odrobić część strat, ale ostatecznie Biało-Czerwone przegrały do 21.

Druga partia była zdecydowanie najbardziej wyrównana, mimo że Serbki znowu odskoczyły na kilka "oczek" w początkowej fazie. Nasze zawodniczki odrobiły straty i nawet same wyszły na prowadzenie 21:18. I gdy wydawało się, że doprowadzimy do wyrównania w setach, Serbki doszły do głosu. W grze na przewagi okazały się lepsze i objęły prowadzenie już 2:0.

Trzecia partia potoczyła się na jej początku zgoła odmiennie do wcześniejszych, ponieważ to Polki narzuciły swój styl gry i przejęły inicjatywę, prowadząc 10:6. Były to jednak miłe złego początki. W pewnym momencie Biało-Czerwone prowadziły już 19:14, aby przegrać... do 23.

Falstart na początku drugiej fazy rozgrywek nie oznacza jeszcze końca marzeń o strefie medalowej. Polki muszą jednak koniecznie wygrać kolejne starcia. Już 14 lipca zmierzą się ponownie z Włoszkami, a następnie z Dominikaną. Awans do kolejnej rundy wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Polska - Serbia 0:3 (21:25,25:27,23:25)