Mecz niewykorzystanych szans! Koniec marzeń polskich siatkarek o medalu MŚ–20

Polskie siatkarki przegrały 1:3 z reprezentacją Włoch w meczu drugiej rundy mistrzostw świata U–20. Polki nie zdołały wykorzystać szansy na wygranie w trzecim secie, po którym mogły prowadzić 2:1. Rywalki bezlitośnie to wykorzystały i rozstrzygnęły to starcie na swoją korzyść. Po tej porażce Polki straciły szansę na awans do czołowej czwórki turnieju.

Gra Polek w tym spotkaniu falowała. Po klęsce 12:25 w premierowej partii, w drugiej ograły rywalki 25:19. Trzeci set był zdecydowanie bardziej zacięty od poprzednich. Polki miały piłkę setową przy stanie 24:21, ale przeciwniczki doprowadziły do gry na przewagi. Biało-czerwone przegrały tę wojnę nerwów 25:27. Porażka w takich okolicznościach negatywnie wpłynęła na ich postawę w kolejnej odsłonie meczu. Po wyrównanym początku, siatkarki z Italii znów dominowały. Polki nie miały wiele do powiedzenia i przegrały 12:25.

Najwięcej punktów: Julia Orzoł (24), Karolina Drużkowska (19), Julita Piasecka (12) – Polska; Giorgia Frosini (24), Beatrice Gardini (15), Emma Graziani (12), Nwakalor Linda Nkiruka (10) – Włochy. Siatkarki z Italii zdecydowanie lepiej punktowały blokiem (3–17), Polki więcej punktów zdobyły zagrywką (8–6).

W pierwszej serii spotkań drugiej fazy grupowej Polki przegrały 0:3 z Serbią. Włoszki ograły natomiast 3:0 Dominikanę. Polki na zakończenie zmagań w tej części turnieju zagrają w czwartek z ekipą z Karaibów. Później czeka je rywalizacja o miejsca 5–8.

Polska – Włochy 1:3 (12:25, 25:19, 25:27, 12:25)

Polska: Karolina Drużkowska, Dominika Pierzchała, Julita Piasecka, Martyna Czyrniańska, Julia Bińczycka, Sonia Stefanik – Klaudia Łyduch (libero) oraz Martyna Leoniak, Gabriela Lendzioszek, Martyna Łazowska, Julia Orzoł. Trener: Wiesław Popik.
Włochy: Linda Nkiruka Nwakalor, Beatrice Gardini, Giorgia Frosini, Gaia Guiducci, Oghosasere Loveth Omoruyi, Emma Graziani – Martina Armini (libero) oraz Julia Ituma, Stella Nervini. Trener: Massimo Bellano.