Warta Poznań lepsza od Zagłębia Lubin w sparingu

Przebywający na zgrupowaniu w Opalenicy piłkarze Zagłębia Lubin przegrali z Wartą Poznań 0:1 (0:1) w sparingu.

Przebywający na zgrupowaniu w Opalenicy piłkarze Zagłębia Lubin przegrali z Wartą Poznań 0:1 (0:1) w sparingu. Było to ostatnie spotkanie kontrolne obu drużyn ekstraklasy przed inauguracją sezonu ligowego zaplanowaną na 23 lipca.

Lubinianie kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w ostatniej minucie Lorenzo Simic otrzymał czerwoną kartkę.

"Miedzowi" zakończyli zgrupowanie w Opalenicy, podczas którego rozegrali też sparing z czeską Sigmą Ołomuniec, zakończony remisem 1:1. Zagłębie przed nowym sezonem rozegrało łącznie pięć meczów kontrolnych, wcześniej doznało porażek z Pogonią Szczecin 0:3, Lechem Poznań 1:3 i zremisowało z Miedzią Legnica 1:1.

Warciarze w trakcie letnich przygotowań zaliczyli trzy sparingi. Dwa wcześniejsze przegrali po 1:2 z Pogonią Szczecin i Górnikiem Zabrze.

W czwartek poznański klub poinformował o pozyskaniu 19-letniego obrońcy Legii Warszawa Konrada Matuszewskiego, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Odrze Opole. Nowy zawodnik pojawił się na boisku w drugiej połowie w meczu z Zagłębiem.

Zagłębie Lubin - Warta Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Mateusz Kupczak (9-karny)