Piotr Zieliński na celowniku giganta? Włoski dziennikarz zdradził plany transferowe SSC Napoli

Piłka nożna
Piotr Zieliński na celowniku giganta? Włoski dziennikarz zdradził plany transferowe SSC Napoli
fot. PAP
Czy odejście Piotra Zielińskiego z Napoli jest w ogóle brane pod uwagę?

Znany włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio, wypowiedział się na temat ewentualnego transferu Piotra Zielińskiego do Premier League. - Zieliński to piłkarz posiadający bardzo podobny styl gry do Kevina De Bruyne. Sprowadzenie go do Manchesteru City byłoby wielkim przedsięwzięciem - powiedział dziennikarz w rozmowie z youtube'owym kanałem "Amici Sportivi".

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o ewentualnym przejściu Piotra Zielińskiego do któregoś z gigantów Premier League. Jednym z najbardziej realnych kierunków wydawał się Manchester City, który miał przygotowywać ofertę w wysokości 50 mln euro, jednak według informacji Gianluki di Marzio, SSC Napoli nie zamierza sprzedać reprezentanta Polski w najbliższym okienku transferowym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Holenderski piłkarz spoliczkowany przez Zlatana Ibrahimovica. Wszystko przez pocałunek...

 

Włoski dziennikarz, który znany jest z rzetelności rozpowszechnianych przez siebie informacji, udzielił wywiadu youtube'owemu kanałowi "Amici Sportivi".

 

- Moim zdaniem Zieliński zostanie w Neapolu. Po pierwsze dlatego, że Luciano Spalletti bardzo na niego liczy, a po drugie Manchester City nie potrzebuje nikogo na pozycję kreatywnego pomocnika. Byli zainteresowani Manuelem Locatellim, a później przedłużyli kontrakt z Fernandinho, wobec czego przestali szukać kolejnych pomocników - przyznał Di Marzio.

 

Dziennikarz wypowiedział się również na temat podobieństwa w grze reprezentanta Polski i Kevina De Bruyne.

 

- Zieliński przypomina stylem gry Belga, więc jeśli masz w zespole dwóch zawodników tego typu, to robi się z tego istotne przedsięwzięcie. Powtórzę jednak raz jeszcze, nie sądzę, by Napoli chciało teraz pozbyć się Polaka, ponieważ znajduje się on w samym centrum projektu Spallettiego. Już prędzej Ruiza lub Koulibaly'ego - dodał Di Marzio.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Walia - Finlandia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie