Polscy tenisiści stołowi mistrzami Europy

Złota juniorska drużyna polskich tenisistów stołowych

Reprezentacja Polski juniorów w składzie: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski i trener Patryk Jendrzejewski wywalczyła w chorwackim Varazdinie tytuł mistrzów Europy U19. To trzeci w historii złoty medal wywalczony przez Biało-Czerwonych w imprezie tej rangi.

Polscy tenisiści stołowi znakomicie zaprezentowali się w rywalizacji drużynowej w Chorwacji. W finałowym spotkaniu podopieczni Patryka Jendrzejewskiego pokonali reprezentację Francji 3:2. Po jednym punkcie dla naszego zespołu wywalczyli Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski i Maciej Kubik.

Biało-Czerwoni w Varazdinie rozegrali łącznie siedem pojedynków. Aż pięć z nich wygrali w stosunku 3:0. Tylko w dwóch przypadkach, w meczu fazy grupowej przeciwko Danii i finale z Francją, nasi tenisiści stołowi zwyciężyli odpowiednio 3:1 i 3:2.

Reprezentacja Polski juniorów po raz trzeci w historii została najlepszą drużyną na Starym Kontynencie. Wcześniej Biało-Czerwoni triumfowali w Mistrzostwach Europy w 1999 roku w czeskiej miejscowości Frydek-Mistek i w 2000 roku w Bratysławie. W finałowych spotkaniach, tak jak w środowy wieczór w Varazdinie, Polacy ogrywali wówczas Francuzów.

Na miejscach 7-8 start w tegorocznych Mistrzostwach Europy U19 zakończyła reprezentacja Polski juniorek.

Finał DME juniorów: Polska – Francja 3:2

Samuel Kulczycki – Thibault Poret 3:1 (11:7, 13:11, 7:11, 11:9)
Maciej Kubik – Alexis Lebrun 0:3 (7:11, 12:14, 8:11)
Miłosz Redzimski – Alexis Kouraichi 3:1 (11:6, 12:14, 12:10, 13:11)
Samuel Kulczycki – Alexis Lebrun 2:3 (5:11, 10:12, 11:7, 11:7, 6:11)
Maciej Kubik – Thibault Poret 3:2 (11:7, 9:11, 6:11, 11:6, 11:6)