Tokio 2020. Siatkówka: USA - Francja. Relacja i wynik na żywo

Inne

Na koniec pierwszego dnia zmagań w rywalizacji siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio dojdzie do absolutnego szlagieru. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmierzy się z Francją. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Amerykanie i Francuzi znajdują się w grupie B tokijskich zmagań wespół z Argentyną, Brazylią, Tunezją oraz Rosyjskim Komitetem Olimpijskim. Nie ulega wątpliwości, że zarówno "Jankesi" oraz "Trójkolorowi" to jedni z faworytów nie tylko tej grupy, ale również całych igrzysk. Wielu ekspertów widzie te zespoły w strefie medalowej.

 

Nie będzie zatem przesadą stwierdzenie, że sobotni mecz jest przedwczesnym finałem, aczkolwiek kibice z Polski czy Brazylii mieliby odmienne zdanie na ten temat. Trzeba jednak docenić klasę obu tych rywali. Amerykanie to typowa ekipa turniejowa, która w 2008 roku sięgnęła po olimpijskie złoto i chciałaby powtórzyć ten wyczyn po 13 latach przerwy. Na poprzednich igrzyskach siatkarze USA zdobyli brązowy krążek.

 

Zobacz także: Tokio 2020: Polscy siatkarze w wiosce olimpijskiej. "Nie wolno nam wyjść na zewnątrz"

 

Francuzi nie są tak utytułowanym zespołem, jeśli mówimy o olimpijskich zmaganiach. W Rio de Janeiro "Trójkolorowi" nie wyszli z grupy, a w Londynie i Pekinie nie było im dane wystąpić. W XXI wieku "Les Blues" zagrali na igrzyskach jeszcze w 2004, ale w Atenach, podobniej jak w Rio, zajęli piąte miejsce w grupie tuż za Polską i odpadli z dalszych zmagań.

 

Teraz Francja wydaje się być znacznie mocniejsza. W swoich szeregach ma zawodników, którzy potrafią zrobić różnicę. Mowa przede wszystkim o Earvinie N'Gapethcie - jednej z największych siatkarskich gwiazd całych igrzysk.

 

Ostatni mecz Amerykanów z Francuzami miał miejsce 16 czerwca tego roku podczas Ligi Narodów. Wówczas lepsi byli ci drudzy, którzy wygrali 3:1. Mecz był jednak bardzo wyrównany, a ponadto Stany Zjednoczone nie zagrały w Rimini na miarę swojego potencjału. Jak będzie tym razem?

 

Relacja i wynik na żywo meczu USA - Francja od godz. 14:45 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie