Jeździecki Warsaw Jumping: Triumf Włochów w Longines EEF Series Final

Inne
Jeździecki Warsaw Jumping: Triumf Włochów w Longines EEF Series Final
fot. PAP
Włosi zakończyli Longines EEF Series Final w Warszawie na pierwszym miejscu.

Jeźdźcy z Włoch triumfowali w rozegranym w Warszawie Longines EEF Series Final - konkursie skoków przez przeszkody, uważanym za finał europejskiego Pucharu Narodów. Drugie miejsce wywalczyli Czesi, a trzecie Austriacy.

Łącznie, w ramach odbywającej się na obiektach warszawskiego Służewca imprezy Warsaw Jumping CSIO4*, od czwartku do niedzieli, rozegrano 10 międzynarodowych konkursów w skokach przez przeszkody, a wydarzeniu towarzyszyły weekendowe gonitwy i targi sprzętu hippicznego.

 

Zobacz także: Koszykówka 3x3 - wyniki turnieju mężczyzn

 

W najważniejszym drużynowym konkursie Włosi triumfowali w składzie: Giulia Martinengo Marquet na koniu Calle Deluxe, Francesca Ciriesi na Cape Cora, Antonio Alfonso na Donanso oraz Piergiorgio Bucci na Cochello. Po dwóch nawrotach konkursu zarówno oni, jak i Czesi notowali jedynie po cztery punkty karne (do wyniku czteroosobowych składów zaliczano trzy najlepsze). Potrzebna była dogrywka, w której team Italii wystawili Bucciego, a rywale Vladimira Treterę na Gangster v/h Noddevelt. W ostatnim przejeździe lepszy był Włoch, który pokonał parkur bez zrzutek.

 

Pytany o to, jak bardzo stresował się powierzoną mu przez szefa włoskiej ekipy Marco Porro odpowiedzialnością, wyjaśnił… że przyjął zadanie z radością.

 

- To jest uczucie, które kocham, do tego zostaliśmy stworzeni. Jako zawodnicy czekamy na takie szanse, aby się sprawdzić, aby udowodnić sobie, co możemy zrobić. Oczywiście reprezentowanie całej drużyny to jest presja i stres, ale też jesteśmy do tego przyzwyczajeni - powiedział Bucci.

 

Mimo triumfu Italii to Czesi wywalczyli awans do przyszłorocznej serii Longines FEI Nations Cup – pierwszej dywizji Pucharu Narodów Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (Włosi mają już tam swoją reprezentację).

 

Rywalizowało 11 drużyn, polski team w składzie Jarosław Skrzyczyński na Chacco Amicor, Natalia Czernik na Duke G, Przemysław Konopacki na Duke, Wojciech Wojcianiec na Chintablue uplasował się na ósmym miejscu.

 

- Wspaniale zorganizowana impreza, ale po tym ostatnim konkursie pozostaje niedosyt. Zabrakło troszeczkę szczęścia, bo mieliśmy szansę na duże wyższą lokatę - wspomniał mistrz Polski Wojcianiec.

 

TG, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie