Tokio 2020: Polscy mistrzowie świata poza finałem. Dwie osady z awansem

Inne
Tokio 2020: Polscy mistrzowie świata poza finałem. Dwie osady z awansem
fot. PAP
Polskie osady rywalizowały ze zmiennym szczęściem

Startujący w dwójce podwójnej Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup oraz czwórka bez sterniczki (Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Joanna Dittmann) awansowali do finału olimpijskiej rywalizacji w wioślarstwie w Tokio.

Nie powiodło się zaś mistrzom świata w czwórce bez sternika w składzie: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Agata Perenc odpadła z igrzysk

 

Ziętarski i Biskup zajęli trzecie miejsce w półfinale, za ekipami Francji i Wielkiej Brytanii.

 

Natomiast czwórki rywalizowały w repesażach. Polki uplasowały się na drugiej pozycji za Brytyjkami i te reprezentacje powalczą o medale.

 

Z kolei Polacy zajęli trzecią lokatę, za Rumunami i Holendrami, którzy popłyną w finale A. Biało-czerwoni wystąpią w finale B.

 

Wcześniej w niedzielę polska dwójka podwójna wagi lekkiej (Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski) wygrała repasaż i awansowała do półfinału zawodów olimpijskich w Japonii.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie