Tokio 2020: Polscy mistrzowie świata poza finałem. Dwie osady z awansem

Polskie osady rywalizowały ze zmiennym szczęściem

Startujący w dwójce podwójnej Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup oraz czwórka bez sterniczki (Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Joanna Dittmann) awansowali do finału olimpijskiej rywalizacji w wioślarstwie w Tokio.

Nie powiodło się zaś mistrzom świata w czwórce bez sternika w składzie: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski.

Ziętarski i Biskup zajęli trzecie miejsce w półfinale, za ekipami Francji i Wielkiej Brytanii.

Natomiast czwórki rywalizowały w repesażach. Polki uplasowały się na drugiej pozycji za Brytyjkami i te reprezentacje powalczą o medale.

Z kolei Polacy zajęli trzecią lokatę, za Rumunami i Holendrami, którzy popłyną w finale A. Biało-czerwoni wystąpią w finale B.

Wcześniej w niedzielę polska dwójka podwójna wagi lekkiej (Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski) wygrała repasaż i awansowała do półfinału zawodów olimpijskich w Japonii.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.