Tokio 2020: Grecki dziennikarz zwolniony za rasistowską wypowiedź

Inne
Tokio 2020: Grecki dziennikarz zwolniony za rasistowską wypowiedź
fot. PAP
Dziennikarz greckiej telewizji ERT Dimosthenis Karmiris został zwolniony

Dziennikarz greckiej telewizji ERT Dimosthenis Karmiris został zwolniony z powodu rasistowskiej wypowiedzi o koreańskim tenisiście stołowym Youngsiku Jeoungu, który bierze udział w turnieju olimpijskim w Tokio. Reporter nawiązał do kształtu oczu Azjaty.

Youngsik Jeoung pokonał znanego w Polsce m.in. z występów w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki Greka Panagiotisa Gionisa 4:3 we wtorkowym spotkaniu 3. rundy (1/8 finału) turnieju olimpijskiego. Karmiris wygłosił niefortunną uwagę przy okazji właśnie tego pojedynku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skandal w Tokio: Zrobiła im zdjęcia, kiedy pili wódkę i grali w pokera

 

- W publicznej telewizji nie ma miejsca na rasistowskie komentarze. Współpraca Dimosthenisa Karmirisa z ERT została zakończona ze skutkiem natychmiastowym po dzisiejszym porannym programie - napisała telewizja w oświadczeniu.

 

Turniej singlistów w tenisie stołowym potrwa do piątku.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie