ME kadetów w tenisie stołowym: Brązowy medal Polek w turnieju drużynowym

Polskie tenisistki stołowe zdobyły brązowy medal w turnieju drużynowym mistrzostw Europy kadetów w chorwackim Varażdinie.

Polskie tenisistki stołowe zdobyły brązowy medal w turnieju drużynowym mistrzostw Europy kadetów w chorwackim Varażdinie. Po pięciu zwycięstwach z rzędu, w półfinale przegrały z Niemkami 2:3.

Wiktoria Wróbel, Natalia Bogdanowicz oraz rezerwowe Zofia Śliwka i Aleksandra Guzik kolejno pokonały: w fazie grupowej Rosję 3:1, Turcję 3:0, Rumunię 3:1, w 1/8 finału Hiszpanię 3:0 i w ćwierćfinale Belgię 3:1. W meczu o finał z Niemkami Bogdanowicz i Wróbel prowadziły 2:1, ale ostatecznie przegrały 2:3.

Natomiast polscy kadeci Alan Kulczycki i Michał Wandachowicz wygrali w grupie ze Słowacją 3:0, Węgrami 3:1 i Holandią 3:0 oraz w 1/8 finału z Turcją 3:1. W spotkaniu o wejście do strefy medalowej ulegli Rosji 1:3.

ME kadetów U-15 odbywają się kilka dni po MEJ do lat 19 w tym samym chorwackim mieście. Bohaterem tych zawodów był Samuel Kulczycki, starszy brat Alana. To mistrz Polski i podstawowy zawodnik seniorskiej reprezentacji. W juniorach zdobył złoto w drużynie i deblu z Maciejem Kubikiem, srebro w singlu i brąz w mikście z Anną Brzyską.