PreZero Grand Prix siatkarek 2021: Wyniki – 29.07

W czwartek rozpoczęła się rywalizacja w turnieju PreZero Grand Prix siatkarek. Impreza rozgrywana jest na Lotos Stadionie Letnim w Gdańsku i uczestniczy w niej 12 klubów. Sprawdź wyniki czwartkowych meczów PreZero Grand Prix PLS.

Tegoroczną edycję PreZero Grand Prix siatkarek rozpoczęła konfrontacja zeszłorocznego beniaminka Tauron Ligi z tegorocznym, czyli Jokera Świecie z UNI Opole. Już pierwszy mecz przyniósł sporo emocji. Pierwszą partię świetnie rozpoczęła ekipa z Opola. W końcówce Joker odrobił straty, ale kluczowe akcje padły łupem ekipu UNI. Ostatni punkt seta wywalczyła Oliwia Sieradzka (23:25). W drugiej partii przewagę miała ekipa ze Świecia. Natalia Skrzypkowska ustaliła wynik tej partii na 25:21 i Joker wyrównał stan meczu. Pierwsze spotkanie i pierwszy tie-break! W nim również przewagę uzyskały siatkarki Jokera, które przy stanie 14:9 miały piłkę meczową. Ekipa z Opola zerwała się jeszcze do walki, obroniła trzy meczbole, ale szczęśliwy atak Skrzypkowskiej zakończył mecz (15:12).

W drugim meczu turnieju nie było wielkich emocji. BKS Bostik Bielsko-Biała pewnie pokonał w dwóch setach ekipę SAN-Pajda Jarosław – jednego z dwóch przedstawicieli 1. ligi siatkarek w tym turnieju. W obu setach siatkarki BKS grały skutecznie i - mimo ambitnej postawy rywalek - utrzymywały punktowy dystans, wygrywając 25:19 i 25:18.

Wydawało się, że również kolejne starcie ekipy z Tauron Ligi z pierwszoligowcem zakończy się zdecydowanym zwycięstwem przedstawiciela ekstraklasy. LOS Nowy Dwór Mazowiecki  gładko przegrał w pierwszym secie z MKS Kalisz 11:25. Tymczasem w drugiej partii role się odwróciły. Kaliszankom przytrafiła się czarna seria przegranych akcji, rywalki prowadziły 15:7 i utrzymały przewagę do końca (25:19). Zwycięzcę meczu miał więc wyłonić tie-break. W nim ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego prowadziła już 7:4. Trener Jacek Pasiński poprosił o czas, zmobilizował swoje zawodniczki i po chwili było 7:10. Siatkarki MKS pierwsze miały piłkę meczową (13:14), rywalki zdołały jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi, która miała zacięty przebieg. Skuteczny atak Eweliny Żurowskiej i uderzenie rywalek w aut przyniosły ekipie MKS decydujące punkty (16:18).

Niezwykle interesująco zapowiadało się starcie ŁKS Commercecon Łódź z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Pierwszy set to zdecydowane zwycięstwo "Łódzkich Wiewiór" 25:16. W drugim długo oglądaliśmy wyrównaną walkę, dobrą grę obu ekip w obronie, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. W końcówce przewagę uzyskała jednak Radomka. Serwis łodzianek w siatkę ustalił wynik na 21:25, co oznaczało tie-breaka. Efektownie rozpoczęły go siatkarki ŁKS, które po serii wygranych akcji prowadziły 10:2. Takiej straty Radomka nie była już w stanie odrobić. W ostatniej akcji meczu skutecznym atakiem popisała się Ivna Colombo (15:8).

Rozgrywki PreZero Grand Prix łączą siatkówkę halową i plażową. W drugiej edycji tej imprezy występuje 12 drużyn – dziesięć z Tauron Ligi oraz dwie z 1.Ligi. Mecze toczą się na plaży, do dwóch wygranych setów. W trakcie spotkań obowiązują zasady z hali. Na boisku grają drużyny złożone z czterech zawodniczek. Tegoroczny turniej rozgrywany jest systemem brazylijskim.

Wyniki czwartkowych meczów PreZero Grand Prix siatkarek:

2021-07-29: [1] Joker Świecie – UNI Opole 2:1 (23:25, 25:21, 15:12)
2021-07-29: [2] BKS Bostik Bielsko-Biała – SAN-Pajda Jarosław 2:0 (25:19, 25:18)
2021-07-29: [3] LOS Nowy Dwór Mazowiecki – MKS Kalisz 1:2 (11:25, 25:19, 16:18)
2021-07-29: [4] ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:1 (25:16, 21:25, 15:8)
2021-07-29: [5] Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Joker Świecie 0:2 (29:31, 12:25)
2021-07-29: [6] BKS Bostik Bielsko-Biała – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:0 (25:23, 25:23)