Tokio 2020: Adrian Meronk z nieudanym debiutem w golfie. Pogoda przerwała rywalizację

Inne
Tokio 2020: Adrian Meronk z nieudanym debiutem w golfie. Pogoda przerwała rywalizację
fot. PAP
Deszcz przerwał rywalizację golfistów

Z powodu burzy krążącej na polem Kasumigaseki CC pierwsza runda olimpijskiego turnieju golfa mężczyzn została przerwana. Adrianowi Meronkowi udało się przejść 17 z 18 dołków, notując na karcie +1. Liderem jest Austriak Josef Straka, który pełną osiemnastkę zakończył wynikiem -8 uderzeń.

Najlepszy krajowy gracz, debiutujący w igrzyskach, świetnie zaczął dzień - pierwsze cztery dołki zagrał w tzw. regulacji. Dalej udało mu się uzyskać trzy birdie (zaliczenie danego dołka w liczbie uderzeń o jeden mniejszej niż przewidywana). Przez jakiś czas plasował się nawet w pierwszej dziesiątce graczy, później spadł na dzielone 54. miejsce. Szansę na pozycję w czołówce przekreśliła gra na drugiej dziewiątce pola, oddalonego o 70 km od wioski olimpijskiej.

 

Zobacz także: Po walce wyszłam tylnym wyjściem, bo musiałam ochłonąć

 

„Adrian grał solidnie, zrobił jedynie kilka głupich błędów, szczególnie na 11. i 17. dołku, które sporo kosztowały. Po wznowieniu rundy, jak tylko skończy grę, pójdziemy chwilę potrenować dystanse. Plan na jutro to równie solidna gra, ale już bez błędów” - powiedział trener Matthew Tipper.

 

Na czele listy plasuje się obecnie 28-letni Josef „Sepp” Straka, który na przejście całego pola potrzebował 63 uderzeń, czyli -8 wobec par. Na dzielonej drugiej pozycji, z -6, plasują się Belg Thomas Pieters, Meksykanin Carlos Ortiz i Taj Jazz Janewattananond. Największa lokalna gwiazda, czyli tegoroczny zwycięzca The Masters Japończyk Hideki Matsuyama zajmuje dzieloną 22. pozycję z -2 po 18 dołkach.

 

Format turnieju to cztery rundy po 18 dołków, rozgrywane w stroke play brutto. Do ostatecznego wyniku będą sumowane uderzenia ze wszystkich dni rywalizacji.

 

Wielkim nieobecnym w Tokio jest numer jeden światowego rankingu Hiszpan Jon Rahm, który musiał zrezygnować z powodu pozytywnego testu na obecność koronawirusa. Nie gra także Amerykanin Bryson DeChambeau, obecnie rankingowy nr 6. Zabrakło medalistów z Rio de Janeiro: zarówno zdobywca złota poprzednich IO Justin Rose, jak również srebrny medalista Henrik Stenson i brązowy Matt Kuchar nie przeszli pozytywnie olimpijskiego systemu kwalifikacji. Wciąż na liście figurują jednak wielkie gwiazdy – Amerykanin Collin Morikawa (-1 po 13 dołkach), jego rodak Justin Thomas (zakończył rundę na par), czy Brytyjczyk Tommy Fleetwood (-2 po 13 dołkach).

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie