Tokio 2020: Jason Osborne zdobył srebro i... zmienia dyscyplinę

Inne
Tokio 2020: Jason Osborne zdobył srebro i... zmienia dyscyplinę
Fot. PAP
Jason Osborne (z prawej) chce zmienić uprawianą dyscyplinę na kolarstwo.

Niemiecki wioślarz Jason Osborne najpierw cieszył się w Tokio ze zdobycia srebrnego medalu olimpijskiego w dwójce podwójnej wagi lekkiej, a chwilę później poinformował, że... zmienia dyscyplinę. Kolejne sukcesy chciałby odnieść w... kolarstwie.

Osborne płynął w osadzie z Jonathanem Rommelmannem, który już wcześniej zapowiedział, że po igrzyskach w Tokio chciałby skupić się na studiach medycznych. W ostatnich latach je zaniedbał ze względu na sport, teraz chciałby do tego wrócić na "pełny etat".


ZOBACZ TAKŻE: Rekord świata w sztafecie 4x200 m st. dowolnym! Chiny ze złotym medalem

 

"Oczywiście nie wykluczamy, że kiedyś jeszcze razem usiądziemy do łódki, ale w tej chwili obaj mamy inne priorytety. Chcę spróbować swoich sił w kolarstwie. Ciekawy jestem, co z tego wyjdzie" - przyznał Osborne.

 

Niemcy w czwartkowym finale przegrali tylko z Irlandczykami Fintanem McCarthym i Paulem O'Donovanem.

 

Osborne ma już za sobą pierwsze kolarskie doświadczenia. Startował chociażby w mistrzostwach kraju, ale bez większych sukcesów.

 

"Mam obok siebie doskonałych ludzi, którzy już pracują nad tym, bym mógł karierę kontynuować, ale w innej dyscyplinie. Trudno teraz mówić o szczegółach, ale te na pewno pojawią się już wkrótce" - powiedział Osborne.

 

Niemieckie media podają, że wioślarz jest bliski podpisania kontraktu z austriackim teamem Tirol-KTM.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie