Tokio 2020: San Marino najmniej zaludnionym krajem z medalem

Inne
Tokio 2020: San Marino najmniej zaludnionym krajem z medalem
fot. PAP/EPA
Dzięki brązowi Alessandry Perilli w strzeleckiej konkurencji trap, San Marino stało się najmniej zaludnionym krajem, który może pochwalić się olimpijskim medalem.

Dzięki brązowi Alessandry Perilli w strzeleckiej konkurencji trap, San Marino stało się najmniej zaludnionym krajem, który może pochwalić się olimpijskim medalem, zarówno z letnich, jak i zimowych igrzysk.

Reprezentantka liczącego 34 tysiące mieszkańców kraju zdobyła dla niego pierwszy w historii medal olimpijski. San Marino na pierwszym miejscu zestawienia obejmującego letnie igrzyska zastąpiło Bermudy, które jako rekordowo małe pod względem liczby ludności państwo cieszyło się "prowadzeniem" od wtorku, gdy Flora Duffy zdobyła złoty medal w triathlonie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Kurek podbił Internet!

 

Z kolei łącznie w letnich i zimowych igrzyskach do tej pory najmniej zaludnionym krajem z medalem był Liechtenstein, którego reprezentanci 10-krotnie stanęli na podium "białej" olimpiady.

 

- To były dwie nieprzespane noce. Wszystko oglądaliśmy w telewizji i gdy tylko medal stał się pewny, wszyscy w domu się popłakaliśmy - powiedział włoskiej agencji ANSA ojciec zawodniczki - Claudio.

 

Perilli bliska szczęścia była już w 2012 roku w Londynie, kiedy rywalizację w trapie zakończyła na czwartej pozycji. W Tokio przegrała ze Słowaczką Zuzaną Rehak-Stefecekovą i Amerykanką Kayle Browning.

 

- Podczas finału pomyślałam sobie, że nie mogę być znowu czwarta. I udało się. To pierwszy medal nie tylko mój, ale i mojego co prawda małego, ale bardzo dumnego kraju - podkreśliła 33-latka.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie