Tokio 2020: Simone Biles dziękuje za wsparcie kibiców i walczy z demonami

Inne
Tokio 2020: Simone Biles dziękuje za wsparcie kibiców i walczy z demonami
Fot. PAP
Simone Biles

Słynna amerykańska gimnastyczka Simone Biles podziękowała za wsparcie, jakie otrzymuje od kibiców po tym, jak wycofała się z wieloboju indywidualnego w igrzyskach w Tokio. Jak się później okazało, czterokrotna mistrzyni olimpijska "walczy z demonami" - jak to sama określiła.

"Miłość i wsparcie, jakie teraz od was dostaję, są dla mnie jasnym sygnałem, że jestem dla was kimś więcej niż tylko gimnastyczką z wynikami. Nigdy wcześniej w to nie wierzyłam" - napisała na Twitterze 19-krotna mistrzyni świata.


ZOBACZ TAKŻE: Kiedy startują Polacy? Terminarz, program, godziny

 

W oświadczeniu federacja USA podała, że 24-letnia Biles nie wystąpi w wieloboju indywidualnym. Dzień wcześniej zrezygnowała z rywalizacji w wieloboju drużynowym po nieudanym skoku, za który dostała niską ocenę 13,766 pkt. Oficjalnie przekazano, że o wycofaniu zadecydowały "powody medyczne".

 

 

Potem jednak, w trakcie wywiadu w telewizji NBC trener reprezentacji USA przyznał, że chodzi o sprawy mentalne, a nie czysto fizyczne.

 

"Mentalne zdrowie stoi na pierwszym miejscu. Dlatego też czasami trzeba po prostu wycofać się z wielkich zawodów, po to żeby skoncentrować się na sobie samym. To pokazuje, jak silnym zawodnikiem i osobą jesteś" - powiedziała Biles i nazwała to "walką z demonami".

 

Już rok wcześniej pojawiały się informacje, że Biles jest na skraju psychicznej wytrzymałości. Gdy w marcu 2020 okazało się, że igrzyska zostały z powodu pandemii przesunięte o rok, rozpłakała się i przyznała, że nie wie, czy wytrzyma kolejne 12 miesięcy. Nigdy bowiem nie ukrywała, że start w Tokio będzie jej ostatnim w olimpijskiej rywalizacji.

 

Na razie nie wiadomo, czy Biles wystartuje w następnym tygodniu w kolejnych konkurencjach olimpijskich. Pięć lat temu w Rio zwyciężyła w skoku i ćwiczeniach wolnych (złoto wywalczyła także w wieloboju indywidualnym i drużynowym), zaś w ćwiczeniach na równoważni sięgnęła po brąz.

 

We wspomnianych zawodach drużynowych w Tokio triumfowały gimnastyczki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Srebro wywalczyły Amerykanki, osłabione w finale brakiem swojej gwiazdy Biles, a brąz dla Brytyjek.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie