PreZero Grand Prix siatkarek 2021: Wyniki – 30.07

Walka w turnieju PreZero Grand Prix siatkarek trwa w najlepsze

Kolejny dzień starć siatkarek w turnieju PreZero Grand Prix. Na Lotos Stadionie Letnim w Gdańsku rywalizuje ze sobą 12 zespołów. Sprawdź wyniki piątkowych meczów PreZero Grand Prix PLS.

Walka w turnieju PreZero Grand Prix siatkarek trwa w najlepsze. Kolejny dzień rozgrywek oznacza następne sześć spotkań.

Pierwszy set w starciu Grot Budowlani Łódź - MKS Kalisz był wyrównany. Przez większość czasu to zawodniczki z Łodzi musiały gonić wynik. Chociaż kilka razy były blisko wyrównania, to ich rywalki okazały się za mocne. Set zakończył się wynikiem 22:25. "Budowlane" lepiej weszły w drugą partię, jednak ich szczęście nie trwało zbyt długo. Już w połowie seta zespół MKS Kalisz dogonił wynik i na nowo zaczął dominować na boisku. Łodzianki nie mogły znaleźć odpowiedzi na dobrą grę rywalek, przez co przegrały drugiego seta 14:25.

W drugim meczu szybko na prowadzenie wyszły zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź. Ich rywalki miały spore problemy, ze skutecznym wykończeniem akcji. Mimo tego siatkarki z Impel #VolleyWrocław nie poddawały się i przed pierwszą przerwą udało im się zmniejszyć prowadzenie przeciwniczek do zalewie jednego punktu. Łodzianki bardzo dobrze pracowały w defensywie, dzięki czemu wygrały tę partię 25:23. W drugim secie to siatkarki z Wrocławia przejęły inicjatywę. Nie dawały rywalkom wielu szans na zdobycie punktów. Partia zakończyła się wynikiem 12:25. Mecz musiał zostać rozstrzygnięty przez tie-break, w którym lepsze okazały się zawodniczki Impel #VolleyWrocław.

Pierwszy set starcia E.Leclerc Moya Radomka Radom – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz był bardzo wyrównany. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalkom. Dzięki swojej dobrej grze w ataku pierwszą partię w tym spotkaniu wygrały zawodniczki z Bydgoszczy wynikiem 25:23. Kolejny set był już zdecydowanie bardziej jednostronny. Podopieczne Piotra Mateli skrupulatnie wykorzystywały wszystkie błędy przeciwniczek, dzięki czemu zwyciężyły 25:13.

Wyniki piątkowych meczów PreZero Grand Prix siatkarek:

2021-07-30: [7] Grot Budowlani Łódź – MKS Kalisz 0:2 (22:25, 14:25)
2021-07-30: [8] ŁKS Commercecon Łódź – Impel #VolleyWrocław 1:2 (25:23, 12:25, 11:15)
2021-07-30: [9] E.Leclerc Moya Radomka Radom – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:2 (23:25, 13:25)
2021-07-30: [10] LOS Nowy Dwór Mazowiecki – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:1 (25:27, 25:19, 15:11)
2021-07-30: [11] SAN-Pajda Jarosław – Grot Budowlani Łódź 0:2 (23:25, 20:25)
2021-07-30: [12] UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź 2:0 (25:21, 25:20)