Tokio 2020: Akira Sone z dziewiątym złotym medalem dla Japonii w judo

Inne
Tokio 2020: Akira Sone z dziewiątym złotym medalem dla Japonii w judo
fot. PAP
Akira Sone zdobyła złoty medal w judo

21-letnia Akira Sone została dziewiątym japońskim judoką ze złotym medalem w olimpijskim turnieju w Tokio. W finale po prawie dziewięciominutowej walce pokonała po dogrywce Idalys Ortiz. Kubanka po raz czwarty znalazła się na podium w igrzyskach.

Dwa lata temu, również w japońskiej stolicy, Sone sięgnęła po tytuł mistrzyni świata. Wcześniej była mistrzynią globu kadetek i juniorek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Teddy Riner przegrał pierwszy olimpijski pojedynek od 2008 roku!

 

W piątek wywalczyła pierwszy olimpijski medal i od razu złoty. Jej przeciwniczka Ortiz zwyciężyła w IO w Londynie, srebro miała w Rio de Janeiro, zaś brąz w Pekinie. W 2008 roku, kiedy pierwszy raz stawała na podium, była jeszcze juniorką. Później dwa razy zdobyła mistrzostwo świata i dwukrotnie też wicemistrzostwo.

 

Brązowe medale w Tokio dla Francuzki Romane Dicko i pochodzącej z Ukrainy reprezentantki Azerbejdżanu Iryna Kindzerskiej. Dicko jest mistrzynią Europy z 2018 i 2020 roku, zaś Kindzerska ma w dorobku m.in. brąz MŚ 2017 i srebro ME 2020.

 

W olimpijskich zawodach indywidualnie judocy rywalizują w 14 kategoriach - siedmiu kobiecych i siedmiu męskich. Japończycy mają 11 krążków (9-1-1). W ostatniej wadze +100 kg mężczyzn nie ma ich wśród medalistów. W sobotę odbędzie się turniej drużyn mieszanych.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie