Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Ostatnim sobotnim meczem inauguracyjnej kolejki Fortuna 1 Ligi będzie starcie Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec. W poprzednik sezonie gdynianie byli blisko awansu do Ekstraklasy, a zawodnicy z Sosnowca walczyli o utrzymanie. Relacja i wynik na żywo z meczu Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.

Jasnym celem Arki na ten sezon jest awans do Ekstraklasy. W poprzednim było podobnie i trzeba przyznać, że zabrakło niewiele. Gdynianie przegrali w barażu z ŁKS-em Łódź i plany powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej musieli przełożyć na co najmniej rok.

 

- Mocno wierzę, że tak się stanie. Wiemy, czego chcemy. Jest to awans. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby ten cel zrealizować. Takie samo podejście mają pozostali członkowie sztabu szkoleniowego, zawodnicy i inne osoby, związane z Arką Gdynia. Na ten moment nie zakładam, aby mogło się to nie udać - powiedział przed sezonem szkoleniowiec Arki, Dariusz Marzec w rozmowie z gol24.pl.

 

Zobacz także: IPLA pokaże wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi!

 

Zagłębie w zeszłych rozgrywkach grało wyraźnie poniżej oczekiwań. Skutkowało to przedostatnim miejscem w tabeli, które w tamtym sezonie dawało utrzymanie. W tym w Sosnowcu liczą na znacznie więcej.

 

- Chcemy być blisko szóstego miejsca. Czuję się sportowcem i mam ambicję, aby zawsze grać o coś więcej niż tylko o utrzymanie, natomiast ta liga jest tak nieprzewidywalna i tak nieobliczalna, że na starcie 3/4 zespołów myśli o tym, aby złapać się do tej szóstki, która teoretycznie może awansować do Ekstraklasy - stwierdził trener Zagłębia Kazimierz Moskal.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.

 

Wszystkie mecze Fortuna 1. ligi na żywo w IPLA.tv

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie