Tokio 2020. Mateusz Kusznierewicz: Nie mogłem w to uwierzyć. Piotr Myszka zasłużył na medal

Inne
Tokio 2020. Mateusz Kusznierewicz: Nie mogłem w to uwierzyć. Piotr Myszka zasłużył na medal
fot. PAP
Tokio 2020. Mateusz Kusznierewicz: Nie mogłem w to uwierzyć. Piotr Myszka zasłużył na medal

Holender Kiran Badloe zdobył złoty medal w olimpijskich regat żeglarskich w windsurfingowej klasie RS:X. Piotr Myszka został z powodu falstartu zdyskwalifikowany w wyścigu finałowym i ostatecznie zajął szóste miejsce. Z taką decyzją nie mógł pogodzić się Mateusz Kusznierewicz.

Przed podwójnie punktowanym wyścigiem medalowym z udziałem 10 czołowych zawodników Myszka zajmował czwarte miejsce i miał nawet szansę na srebrny medal. Sędziowie przerwali jednak wyścig Polaka, bowiem uznali, że popełnił on falstart.Ten sam przepis złamali także wyprzedzający go deskarze - drugi Francuz Thomas Goyard oraz trzeci Włoch Mattia Camboni. Ostatecznie Goyard wywalczył srebrny medal, ale Włoch spadł na piątą, a Myszka na szóstą pozycję. Triumfował Holender Kiran Badloe, a trzeci był Chińczyk Kun Bi.

Zobacz także: Tokio 2020. Piotr Myszka: Dziwna sytuacja, wyścig powinien być przerwany

 

- Kiedy zobaczyłem wyniki, to nie mogłem w to uwierzyć. Piotrek zasłużył na medal, walczył jak lew, wyciągnął wnioski po Rio de Janeiro. Pękło mi serce. Wiem, co on czuje, bo też byłem na IO czwarty. To jest coś, co też mi się często zdarzyło. Szkoda, że w jego przypadku stało się to w takim momencie - powiedział Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski z Atlanty 1996 r. w żeglarstwie (klasa finn).

 

Myszka zapewnił, że przedwczesny start nie był spowodowany stresem czy nerwami.


- Po tym wyścigu chwilę z nim rozmawiałem. Powiedziałem mu, że jest bohaterem i nadal jest najlepszy na świecie, ale dobrze wiemy, co on czuje. Trudno mi o tym mówić - dodał Kusznierewicz.

To jednak nie koniec żeglarskich emocji na igrzyskach olimpijskich z udziałem Polaków.

 

- Naszym oczkiem w głowie są dziewczyny. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar są na prowadzeniu. Miały do tej pory znakomite wyścigi. Przyglądam się im i powiem szczerze, że mają te regaty pod kontrolą. A kiedy mają je pod kontrolą, to bardzo dobrze to wróży. Nie chcę mówić o medalu, bo widać, że tutaj może się wszystko wydarzyć. Konkurencja jest bardzo mocna, jednak dziewczyny są w gazie - zakończył.

Mateusz Kusznierewicz: Nie mogłem w to uwierzyć. Piotr Myszka zasłużył na medal

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie