Wioska olimpijska przywitała "złotą sztafetę". "Kochamy Was, dziękujemy za wszystko"

Polska sztafeta odebrała złote medale.

Złote medale zostały odebrane przez członków polskiej sztafety mieszanej 4x400m. Sportowcy obecni w wiosce olimpijskiej przywitali mistrzów. Nie brakowało okrzyków radości i oklasków. - To wielki sukces dla polskiego sportu. Kochamy Was i dziękujemy za wszystko - powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W półfinale pobiegli Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński. Polacy wygrali bieg i co więcej, ustanowili rekord Europy z czasem 3:10.44.

W sobotę w biegu finałowym polska sztafeta mieszana w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński wywalczyli złoty medal olimpijski, a także poprawili rekord Europy czasem 3.09,87.

To dzięki tej "wspaniałej siódemce" po raz pierwszy podczas igrzysk w Tokio rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W niedzielę na Stadionie Olimpijskim w Tokio czwórka Polaków stanęła na podium i odebrała złote medale za triumf w biegu finałowym.

Po powrocie do wioski olimpijskiej "złota sztafeta" została hucznie przywitana przez polskich sportowców. Nie brakowało wzruszających słów kierowanych do Justyny Święty-Ersetic, Igi Baumgart-Witan, Natalii Kaczmarek, Małgorzaty Hołub-Kowalik, Kajetana Duszyńskiego, Dariusza Kowaluka i Karola Zalewskiego.

Zgromadzeni wiwatowali na widok nadchodzącej drużyny, klaskali, skakali z radości, fotografowali zasłużonych mistrzów i nagrywali filmy z ich udziałem.

- Kochamy Was, dziękujemy za wszystko - powiedział prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, po czym wręczył każdemu z mistrzów prezent. Tego niedzielnego poranka nie brakowało cudownych chwil i momentów wzruszenia.

Sztafeta mieszana 4x400 m debiutowała w programie igrzysk olimpijskich, a Polacy zostali pierwszymi mistrzami w tej konkurencji.

Zobacz, jak wyglądało powitanie polskiej "złotej sztafety".