Wioska olimpijska przywitała "złotą sztafetę". "Kochamy Was, dziękujemy za wszystko"

Inne
Wioska olimpijska przywitała "złotą sztafetę". "Kochamy Was, dziękujemy za wszystko"
fot. PAP
Polska sztafeta odebrała złote medale.

Złote medale zostały odebrane przez członków polskiej sztafety mieszanej 4x400m. Sportowcy obecni w wiosce olimpijskiej przywitali mistrzów. Nie brakowało okrzyków radości i oklasków. - To wielki sukces dla polskiego sportu. Kochamy Was i dziękujemy za wszystko - powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W półfinale pobiegli Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński. Polacy wygrali bieg i co więcej, ustanowili rekord Europy z czasem 3:10.44.

 

W sobotę w biegu finałowym polska sztafeta mieszana w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński wywalczyli złoty medal olimpijski, a także poprawili rekord Europy czasem 3.09,87.

 

To dzięki tej "wspaniałej siódemce" po raz pierwszy podczas igrzysk w Tokio rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W niedzielę na Stadionie Olimpijskim w Tokio czwórka Polaków stanęła na podium i odebrała złote medale za triumf w biegu finałowym.

 

Zobacz także: Polska sztafeta mieszana odebrała złote medale

 

Po powrocie do wioski olimpijskiej "złota sztafeta" została hucznie przywitana przez polskich sportowców. Nie brakowało wzruszających słów kierowanych do Justyny Święty-Ersetic, Igi Baumgart-Witan, Natalii Kaczmarek, Małgorzaty Hołub-Kowalik, Kajetana Duszyńskiego, Dariusza Kowaluka i Karola Zalewskiego. 

 

Zobacz także: Skandal po biegu polskiej sztafety. Będą pozwy!

 

Zgromadzeni wiwatowali na widok nadchodzącej drużyny, klaskali, skakali z radości, fotografowali zasłużonych mistrzów i nagrywali filmy z ich udziałem.

 

- Kochamy Was, dziękujemy za wszystko - powiedział prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, po czym wręczył każdemu z mistrzów prezent. Tego niedzielnego poranka nie brakowało cudownych chwil i momentów wzruszenia. 

 

Sztafeta mieszana 4x400 m debiutowała w programie igrzysk olimpijskich, a Polacy zostali pierwszymi mistrzami w tej konkurencji.

 

Zobacz, jak wyglądało powitanie polskiej "złotej sztafety".

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie