Tokio 2020: Francuski pięściarz Mourad Aliev nie chciał opuścić ringu

Inne
Tokio 2020: Francuski pięściarz Mourad Aliev nie chciał opuścić ringu
fot. PAP

Francuski pięściarz Mourad Aliev wskutek dyskwalifikacji przegrał ćwierćfinałową walkę kategorii superciężkiej (+91 kg), w której jego przeciwnikiem był Brytyjczyk Frazer Clarke. Nie mógł się pogodzić z werdyktem i przez prawie pół godziny nie chciał opuścić ringu.

Urodzony 26 lat temu Aliev, wicemistrz Europy 2019, został zdyskwalifikowany pod koniec drugiej rundy, gdyż sędziowie uznali, że uderzając rywala głową doprowadził do skaleczeń nad oczami.

 

Taka decyzja wyprowadziła z równowagi reprezentanta Francji, który kopnął w puste trybuny ochraniacz na zęby i uderzył pięścią w kamerę telewizyjną. Następnie przez prawie pół godziny siedział na środku ringu.

 

Karolina Koszewska o występie na igrzyskach: To było dla mnie niezapomniane przeżycie

 

Później po rozmowie z oficjelami opuścił salę walk, żeby po kwadransie wrócić. Wtedy usiadł obok ringu, opierając się o liny. Jednak południowa sesja walk dobiegła już wówczas końca, więc jego obecność nikomu nie przeszkadzała.

 

Jak zauważył jeden z brytyjskich dziennikarzy, to prawdopodobnie pierwszy protest polegający na okupacji ringu, ale z przerwą na toaletę.

 

Awans do półfinału oznacza, że Clarke zapewnił sobie już co najmniej brązowy medal. Brytyjczyk powiedział, że jest mu na swój sposób szkoda Francuza, ale takim zachowaniem popsuł sobie reputację boksera i sportowca.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. 

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie