Tokio 2020: Justyna Święty-Ersetic nie wystartuje w biegu indywidualnym

Inne
Tokio 2020: Justyna Święty-Ersetic nie wystartuje w biegu indywidualnym
fot. PAP

Justyna Święty-Ersetic zrezygnowała z udziału w biegu indywidualnym na 400 m podczas igrzysk w Tokio - potwierdził trener Aleksander Matusiński. Zmagająca się ostatnio z urazem nogi lekkoatletka ma się skupić na występie w kobiecej sztafecie 4x400 m.

Święty-Ersetic przymierzana była pierwotnie do startu w aż trzech konkurencjach w Tokio - biegu indywidualnym na 400 m oraz sztafecie kobiecej i mieszanej. Plany te pod znakiem zapytania postawił uraz mięśnia czworogłowego, którego 28-letnia zawodniczka nabawiła się podczas treningów w Zakopanem.

 

W sobotni wieczór wystąpiła w finale sztafety mieszanej, przyczyniając się do wywalczenia przez biało-czerwonych złotego medalu. Po tym starcie zaznaczyła, że w euforii nie potrafi powiedzieć, jaki jest obecnie stan jej nogi. Przyznała jednak, że możliwy jest wariant rezygnacji z rywalizacji indywidualnej, w której jest mistrzynią Europy z 2018 roku, by skupić się na drugiej sztafecie. Scenariusz ten został potwierdzony w niedzielę.

 

"Rozmawialiśmy o tym wczoraj wieczorem i dziś rano. To znaczy daliśmy jej czas na zastanowienie się i dziś rano zapadła decyzja, że sztafeta jest najważniejsza. Nie chcemy ryzykować" - zaznaczył Matusiński.

 

Jak dodał, decyzję podjęła sama lekkoatletka.

 

"Bo jest dorosłą osobą. Natomiast zrobiła to po mojej sugestii. Nie wiem, czy to można uznać za wspólną decyzję, czy nie" - dodał szkoleniowiec.

 

Zapytany, czy w niedzielę rano jego podopieczna zgłosiła ból nogi po sobotnim biegu sztafety mieszanej, zaprzeczył.

 

Święty-Ersetic, wraz z koleżankami ze sztafety 4x400 m wywalczyła dwa medale mistrzostw świata - brąz w 2017 roku i srebro dwa lata później.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. 

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie