Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill piąte w siódmym wyścigu

Inne
Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill piąte w siódmym wyścigu
fot. PAP/EPA/CJ GUNTHER

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zajęły piąte miejsce w pierwszym z dwóch niedzielnych wyścigów olimpijskich regat w żeglarskiej klasie 470. Wygrały Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre, które dzięki temu zrównały się punktami z prowadzącymi dotychczas Polkami.

Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Ogar-Hill (UKS Wiking Toruń) straciły przewagę nad złotymi medalistkami mistrzostw świata sprzed dwóch lat i aktualnymi wicemistrzyniami Europy (Mills zdobyła w Rio de Janeiro olimpijskie złoto z inną partnerką), ale powiększyły ją nad trzecimi w klasyfikacji generalnej mistrzyniami Starego Kontynentu, Francuzkami Camille Lecointre i Aloise Retornaz, które dopłynęły do mety tuż za biało-czerwonymi.

 

Zobacz także: Zofia Noceti-Klepacka dziewiąta

 

Jeśli trzy czołowe załogi nie odnotują jakiejś spektakularnej wpadki, innym trudno będzie się włączyć do walki o podium.

 

W niedzielę odbędzie się jeszcze ósmy wyścig, dwa kolejne w poniedziałek, a na środę zaplanowano ostatni, tzw. medalowy, czyli podwójnie punktowany.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie