Tokio 2020: Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak awansowali do półfinału C2 1000 m

Inne
Tokio 2020: Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak awansowali do półfinału C2 1000 m
fot. PAP/Leszek Szymański
Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak awansowali do półfinału.

Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak awansowali do półfinału w konkurencji C2 1000 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Polacy wygrali swój wyścig ćwierćfinałowy przed osadami Czech i Kanady.

Biało-czerwoni kontrolowali swój wyścig prowadząc praktycznie od startu do mety. Wygrali wyraźnie, uzyskując 0,865 sekund przewagi nad Czechami (Petr Fuksa, Martin Fuksa) oraz 0,998 nad Kanadą (Roland Varga, Connor Fitzpatrick). Trzy najlepsze osady zakwalifikowały się do półfinału.

 

Zobacz także: Awans Marty Walczykiewicz do półfinału

 

Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Barniak (AZS AWF Poznań) debiutują na igrzyskach. Głazunow w Tokio będzie rywalizował również w jedynce na 1000 m.

 

Półfinały i finał C2 1000 m zaplanowano na wtorek. 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie