Tokio 2020: Brytyjczyk Giles Scott obronił mistrzostwo olimpijskie z Rio de Janeiro w żeglarskiej klasie finn

Inne
Tokio 2020: Brytyjczyk Giles Scott obronił mistrzostwo olimpijskie z Rio de Janeiro w żeglarskiej klasie finn
fot. PAP
Giles Scott złotym medalistą olimpijskim

Po wygranej w igrzyskach Rio de Janeiro, Brytyjczyk Giles Scott zwyciężył również w olimpijskich regatach w Tokio w żeglarskiej klasie Finn. Srebrny medal zdobył Węgier Zsombor Berecz, a brązowy Hiszpan Joan Cardona Mendez.

We wtorkowym wyścigu medalowym triumfował Berecz, drugi był Holender Nicholas Heiner, trzeci Australijczyk Jake Lilley, a czwarty Scott.

 

Zobacz także: Plan startów Polaków - wtorek, 03.08

 

W pewnym momencie w "wirtualnej" klasyfikacji na prowadzeniu znajdował się Berecz, ale ostatecznie Scott nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa.

 

34-letni Brytyjczyk jest pięciokrotnym mistrzem świata i dwukrotnym Europy. Węgier to z kolei aktualny mistrz Starego Kontynentu i mistrz świata z 2018 roku.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie