Tokio 2020: Armand Duplantis ze złotem w skoku o tyczce. Piotr Lisek szósty

Inne
Tokio 2020: Armand Duplantis ze złotem w skoku o tyczce. Piotr Lisek szósty
fot. PAP
Armand Duplantis został w Tokio mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce.

Rekordzista świata Szwed Armand Duplantis został w Tokio mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce. Pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,02. Piotr Lisek rezultatem 5,80 zajął szóste miejsce.

Niespodzianki w skoku o tyczce nie było. Złoto igrzysk zdobył rewelacyjny Duplantis. Mistrzostwo olimpijskie wywalczył wynikiem 6,02. Później poprosił o zawieszenie poprzeczki na wysokości 6,19. Chciał na najważniejszej imprezie pięciolecia poprawić własny rekord świata. Najbliżej był w pierwszej próbie, dwie kolejne były już słabsze. 21-latek pokazał jednak w Japonii po raz kolejny, że może być dominatorem w tej konkurencji przez kolejne lata.

 

Srebro wywalczył 23-letni Amerykanin Chris Nilsen. On także we wtorek skakał bardzo wysoko. Wynikiem 5,97 poprawił rekord życiowy. Po raz kolejny olimpijską formę zaprezentował Brazylijczyk Thiago Braz. Mistrz olimpijski z 2016 roku z Rio de Janeiro stanął na najniższym stopniu podium skacząc 5,87.

 

Zobacz także: Polscy multimedaliści olimpijscy

 

Lisek w pierwszej próbie skoczył 5,55. Na wysokości 5,70 zanotował zrzutkę i postanowił przenieść dwie próby na 5,80. Tę wysokość pokonał za pierwszym razem. Jego trzy próby na 5,87 były jednak nieudane.

 

Reprezentant Polski nie wykluczył, że podejmie jeszcze jedną próbą zdobycia olimpijskiego medalu. Pięć lat temu w Rio był czwarty wynikiem 5,75.

 

Ósme miejsce w Tokio zajął świetny Francuz Renaud Lavillenie, który podczas rozgrzewki doznał urazu nogi. Walczył z bólem, przekładał kolejne wysokości, ale ostatecznie udało mu się pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,70.

 

W igrzyskach olimpijskich w Tokio nie wystartował mistrz świata Amerykanin Sam Kendricks, którego z zawodów wyeliminował pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie