Tokio 2020. Fabian Drzyzga: Francuzi byli lepsi w bloku. To zwykle się nie zdarza

Siatkówka
Tokio 2020. Fabian Drzyzga: Francuzi byli lepsi w bloku. To zwykle się nie zdarza
fot. PAP
Fabian Drzyzga: Francuzi byli lepsi w bloku. To zwykle się nie zdarza

Polscy siatkarze wrócili do Warszawy po odpadnięciu z igrzysk olimpijskich. W ćwierćfinale lepsi okazali się Francuzi. - Oni są dobrzy w obronie, ale nie w bloku. W tym spotkaniu byli trzy razy lepsi od nas - przyznał na lotnisku Fabian Drzyzga.

Polscy siatkarze po raz piąty z rzędu odpadli w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich. W Tokio lepsza okazała się Francja, która wygrała spotkanie po tie-breaku.

Zobacz także: Magiera: To nie klątwa. To sport. Prawdziwy sport!

 

- To nie są żadne demony i klątwy. Francja wykorzystała swoje szanse, które miała. Nie potrafiliśmy zamknąć tego spotkania w czwartym secie - powiedział Fabian Drzyzga w rozmowie z Przemysławem Nowakiem.

Reprezentanci Polski w środę wrócili do kraju. Nic dziwnego, że praktycznie wszyscy byli w kiepskich nastrojach. Mecz z Francją zaczął się bowiem całkiem dobrze - od prowadzenia 1:0 w setach. Później było też 2:1, a czwarty set był wyrównany do niemal samego końca. Od pewnego momentu "Trójkolorowi" przejęli inicjatywę i właściwie się nie mylili.

 

- Mecz układał się tak, a nie inaczej. To spotkanie było jak półfinał innych imprez. Trzeba było go wygrać - nieważne w jakim stylu - dodał.

 

Drzyzga wskazał też element, w którym Francuzi dość niespodziewanie okazali się lepsi od Polski.

 

- Byli lepsi w bloku. Nawet kiedy byliśmy tam, gdzie trzeba, to nie umieliśmy zamknąć ich blokiem. Mieli przewagę w tym aspekcie, co zwykle się nie zdarza, gdy gra się z tą reprezentacją. Francja jest dobra w obronie, ale nie w bloku. W tym spotkaniu byli trzy razy lepsi od nas - zakończył.

Fabian Drzyzga: Francja miała przewagę w bloku. To zdarza się bardzo rzadko

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie