Liga Mistrzów: Legia Warszawa zremisowała z Dinamem Zagrzeb w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji

Rewanż zostanie rozegrany 10 sierpnia.

Legia Warszawa zremisowała w Zagrzebiu z Dinamem 1:1. Gola na wagę remisu dla zespołu mistrza Polski zdobył Ernest Muci. Ten wynik oznacza, że kwestia awansu do czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów pozostaje otwarta.

Jako pierwsi groźną okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie legioniści. W 17. minucie ze skrzydła dośrodkowywał Filip Mladenović, lecz w polu karnym Rafa Lopes źle trafił w piłkę. Chwilę później gola mógł zdobyć Mahir Emreli, ale dobrą interwencją popisał się Dominik Livaković.

Dinamo zrewanżowało się w 23. minucie, gdy piłkę do siatki z najbliższej odległości skierował Luka Ivanusec. Wówczas jednak sędzia liniowy podniósł w górę chorągiewkę i zasygnalizował pozycję spaloną. W kolejnych minutach drużyna mistrza Chorwacji dłużej utrzymywała się na połowie Legii i próbowała ataku pozycyjnego.

Ostatecznie w pierwszej części gry nie działo się zbyt wiele. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Dziesięć minut po zmianie stron kapitalną paradą popisał się Artur Boruc. Potężny strzał z dystansu oddał Lovro Majer. Doświadczony bramkarz Legii efektownie odbił piłkę na rzut rożny. Po godzinie gry padła bramka dla Dinama. Z prawego skrzydła zacentrował Ivanusec. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Bruno Petković. 26-latek oddał mocny strzał głową, po którym futbolówka zatrzepotała w siatce.

W kolejnych minutach ekipa z Chorwacji była bliżej podwyższenia prowadzenia niż Legia doprowadzenia do wyrównania. W 82. minucie legionistom udało się jednak wyprowadzić zabójczy kontratak. Akcja zakończyła się strzałem z dystansu Ernesta Muciego. Piłka po strzale Albańczyka trafiła do siatki.

Gospodarze próbowali jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz ta sztuka im się nie udała. Legia utrzymała remis. Losy awansu rozstrzygną się w przyszły wtorek w Warszawie.

Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1:1 (0:0)

Bramki: Petković 60 - Muci 82

Dinamo: Dominik Livaković - Stefan Ristovski, Rasmus Lauritsen, Kévin Théophile-Catherine, Bartol Franjić - Luka Ivanušec, Kristijan Jakić, Josip Mišić (85, Marko Bulat), Lovro Majer (65, Lirim Kastrati), Mislav Oršić (85, Luka Menalo) - Bruno Petković.

Legia: Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki -Josip Juranović, Bartosz Slisz, André Martins, Rafael Lopes (75, Ernest Muçi), Luquinhas, Filip Mladenović - Mahir Emreli (75, Tomáš Pekhart).