Tokio 2020: Finał rzutu oszczepem bez Polaków

Inne
Tokio 2020: Finał rzutu oszczepem bez Polaków
fot. PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

Żadnemu z Polaków nie udało się awansować do finału rzutu oszczepem w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W eliminacjach odpadli Cyprian Mrzygłód, który uzyskał wynik 78,33 m, a także niespodziewanie Marcin Krukowski - zaledwie 74,65.

Awans do finału uzyskało 12 najlepszych zawodników. Gwarancję występu w rywalizacji o medale dawał wynik 83,50, ale tylko sześciu oszczepników przekroczyło w środę tę granicę.

 

Zobacz także: Anita Włodarczyk ze złotem, Malwina Kopron z brązowym medalem w rzucie młotem!

 

Mrzygłód zajął 11. miejsce w swojej serii kwalifikacyjnej (grupa A), natomiast Krukowski był w grupie B dopiero trzynasty. Obaj Polacy spalili po dwie z trzech prób.

 

Najdalej oszczepem rzucił Neeraj Chopra z Indii - 86,65, drugi były słynny Niemiec Johannes Vetter - 85,64. Obaj rywalizowali w grupie A.

 

Finał tej konkurencji odbędzie się w sobotę.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie