Tokio 2020: Niemiecki zapaśnik urodzony w Raciborzu brązowym medalistą

Inne
Tokio 2020: Niemiecki zapaśnik urodzony w Raciborzu brązowym medalistą
fot. PAP
27-letni zapaśnik Denis Kudla urodził się w Raciborzu.

Denis Kudla zdobył brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 87 kg. Brąz wywalczył, podobnie jak w Rio de Janeiro, dla reprezentacji Niemiec

W repasażach 27-letni zapaśnik pokonał Atabeka Azisbekowa z Tadżykistanu 10-2 a walce o brązowy medal Egipcjanina Mohammeda Metally 8-1. Ten wynik wzbudził radość w Raciborzu, skąd pochodzi brązowy medalista. 


Denis Kudla przeniósł się do Niemiec gdy miał kilka lat, decyzję o przeprowadzce podjęli rodzice. Pierwsze treningi zapasów reprezentant Niemiec rozpoczął w wieku 7 lat, trenował wtedy już jego starszy brat. W Rio zdobył brązowy medal, potem wicemistrzostwo świata w Paryżu w 2017 roku.

 

Zobacz także: Tadeusz Michalik z brązowym medalem igrzysk!


W Polsce znał się znany z... historii z flagą. W Rio po zdobyciu brązowego medalu wykonał piękny gest. Chwycił podaną mu do rąk biało - czerwoną flagę z napisem "Racibórz", zdjęcie obiegło świata. Należy do raciborzanina Grzegorza Kolasy, zapalonego kibica zapasów. Kolasa przyjaźni się z rodzicami Denisa. Zapaśnik w Raciborzu ma swoich krewnych, przyjaciół i fanów. 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 

Czytaj całość na sport.interia.pl

sport.interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie