Tokio 2020: Tadeusz Michalik wzruszony po przylocie do Polski! "Teraz wszystko puściło"

Inne
Tokio 2020: Tadeusz Michalik wzruszony po przylocie do Polski! "Teraz wszystko puściło"
fot. PAP
Wzruszony Tadeusz Michalik, brązowy medalista z Tokio przywitany na lotnisku w Warszawie.

Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio w kategorii do 97 kg. Polski zapaśnik w decydującej walce pokonał przed czasem (10:0) Węgra Aleksa Gergo Szoke. Kolejnego dnia został przywitany przez kibiców i dziennikarzy na lotnisku w Polsce. Brązowy medalista nie krył wzruszenia i ze łzami w oczach opowiedział o tym, co czuł.

We wtorek Michalik pokonał Aleksa Gergo Szoke, zdobywając tym samym brązowy medal. Dotychczas to największe osiągnięcie Polaka w jego zawodowej karierze. Medal zdobyty przez Michalika był także czwartym krążkiem Biało-Czerwonych w Tokio.

 

Polak po wygranej walce nie ukrywał podekscytowania i już wtedy zapowiedział, że podczas dekoracji w jego oczach pojawić się mogą łzy wzruszenia.  

 

- Wiem, że gdy będzie wręczany mi medal, to pewnie ponownie się popłaczę - komentował zapaśnik.

 

Zobacz także: Tadeusz Michalik z brązowym medalem igrzysk!

 

Dzień po zwycięstwie w Tokio Polak zameldował się na lotnisku w Warszawie, gdzie czekała na niego rzesza wiernych fanów. 

 

- Tadziu, Tadziu, Tadziu! Brawo, jesteś najlepszy! Dziękujemy! - wykrzykiwali kibice klaszcząc w dłonie.

 

Zawodnik ze łzami w oczach opowiedział, co czuł w tym momencie.

 

- Emocje są bardzo duże, chyba wszystko puściło, nie mogę nic powiedzieć, dziękuję bardzo. Naprawdę jestem w szoku, jestem po wrażeniem - powiedział wzruszony brązowy medalista ocierając łzy.

 

Zdobywając brąz na igrzyskach w Tokio powtórzył wynik swojej siostry Moniki, sprzed pięciu lat na igrzyskach w Rio de Janeiro. Rok przed startem w igrzyskach zapaśnik przeszedł operację serca. Zdobycie brązowego medalu było dla niego niezwykle ważną chwilą i sukcesem zawodowym.

 

- Krążek jest ciężki, a przede wszystkim ciężki do zdobycia. Nie mogłem się doczekać, kiedy wyląduje w Polsce. Cały czas jestem w szoku. Bardzo dziękuję za doping, czułem tą energie od kibiców w Tokio. Jestem niezmiernie szczęśliwy, a na szyi mam najważniejszy medal w życiu - opowiadał łamiącym się głosem.

 

Rozmowa z Tadeuszem Michalikiem w załączonym materiale wideo.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie