Oficjalnie! Tim Grozer siatkarzem Gwardii Wrocław

Siatkówka
Oficjalnie! Tim Grozer siatkarzem Gwardii Wrocław
fot. PAP/Tytus Żmijewski
Gwardia Wrocław zajęła 4. miejsce w rozgrywkach Tauron 1. Ligi w sezonie 2020/21. Teraz marzy o awansie do PlusLigi.

Nowym siatkarzem Gwardii Wrocław został Tim Grozer – brat słynnego Georga Grozera. – To wschodzący talent niemieckiej siatkówki! – zapewnia prezes klubu Łukasz Tobys. Klub z Wrocławia w sezonie 2021/22 rywalizować będzie w rozgrywkach Tauron 1. Ligi.

– Chciałbym pomóc zespołowi awansować do PlusLigi. Myślę, że to główny cel każdej osoby, która tworzy Gwardię. Jako siatkarz chciałbym się rozwinąć. Z meczu na mecz stawać się coraz ważniejszą postacią w zespole – powiedział Tim Grozer. 22-latek podkreślił, że szybko zaadaptował się we Wrocławiu.

 

Zobacz także: Grzegorz Bociek zagra w Gwardii Wrocław

 

– W klubie wszyscy są bardzo pomocni i przyjacielsko nastawieni. Mimo, że dopiero trafiłem do Gwardii, to mogę powiedzieć, że to taka mała rodzina. Wszyscy są bardzo blisko siebie. Czuję się tutaj jak w domu, miasto zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie - dodał.

 

 

Wszyscy w klubie wierzą, że Tim nawiąże do sukcesów swojego brata Georga, który w 2012 roku wywalczył tytuł mistrza Polski w barwach Asseco Resovii.

 

– Nazwisko Grozer w Polsce jest bardzo dobrze znane w świecie siatkówki. Nasz nowy nabytek to brat Georga Grozera, który zawojował Polskę, natomiast Tim jest wschodzącą gwiazdą niemieckiej siatkówki. Na pewno chciałby dorównać bratu i pokazać się w naszej lidze z jak najlepszej strony. Rozmawialiśmy z nim już w poprzednim sezonie, więc jest to bardzo przemyślany transfer. Dziś możemy triumfalnie ogłosić, że dołącza do nas i będzie wzmocnieniem naszego zespołu – stwierdził prezes Łukasz Tobys.

 

Tim Grozer urodził się 14 października 1998 roku. Przyjmujący do tej pory reprezentował barwy klubów: TSG Solingen Volleys (2014–15), Noliko Maaseik (2015–16), TV Rottenburg (2016–20) i United Volleys Frankfurt (2020–21).

 

Gwardia Wrocław zajęła 4. miejsce w rozgrywkach Tauron 1. Ligi 2020/21. W zbliżającym się sezonie myśli o awansie do PlusLigi. Klub wzmocnią tacy zawodnicy jak Lukas Tichacek, Grzegorz Bociek, Bartłomiej Zawalski czy Rafał Sobański.

RM, Polsat Sport, gwardiawroclaw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie