Tokio 2020: Dania i Francja finalistami turnieju piłkarzy ręcznych

Reprezentacja Danii zmierzy się z narodową drużyną Francji

Dania i Francja zagrają w finale olimpijskiego turnieju piłkarzy ręcznych. W meczu o trzecie miejsce Hiszpania zmierzy się z Egiptem.

Półfinałowe starcie Francji z Egiptem rozpoczęło się sensacyjnie. Zespół z Afryki w ósmej minucie prowadził już 5:1. "Trójkolorowi" szybko jednak wrócili do równowagi i po 30 minutach był już remis 13:13. W drugiej połowie Egipcjanie nadal stawiali zacięty opór, ale Francja wygrała ten mecz 27:23. Nedim Remili, który za rok będzie zawodnikiem Łomży Vive Kielce, zdobył dla zwycięzców cztery bramki, a obrotowy kieleckiej drużyny Nicolas Tournat - dwie.

Obrońcy tytułu Duńczycy po pierwszej połowie prowadzili z Hiszpanami 14:10. Po zmianie stron drużyna z Płw. Iberyjskiego rzuciła się do odrabiania strat. W 54. min po trafieniu Aleixa Gomeza Hiszpania przegrywała już tylko 21:22. Końcówkę lepiej jednak rozegrali Duńczycy i to oni zagrają o złoty medal. Pięć bramek dla pokonanych zdobył Alex Dujshebaev, a jedną Miguel Sanchez-Migallon (obaj Łomża Vive Kielce).

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.