Tokio 2020. Siatkówka kobiet: Brazylia - Korea Południowa. Relacja i wynik na żywo

Inne

W półfinałowym meczu turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet w Tokio reprezentacja Brazylii zmierzy się z Koreą Południową. Ich pierwsze spotkanie rozgrywane w Tokio zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Brazylijek (3:0). Czy w półfinale Koreanki zaskoczą? Relacja na żywo z półfinałowego meczu Brazylia - Korea Południowa na Polsatsport.pl.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Mecz odbył się 25 lipca i było to spotkanie  pierwszej kolejki turnieju. Drużyna z Brazylia nie dała szans rywalkom i zakończyła spotkanie w trzech setach. 

 

Przed pierwszym spotkaniem na olimpijskim boisku zespoły rywalizowały w Rimini. W meczu rozgrywanym w ramach Ligi Narodów to Brazylia okazała się lepsza i szybko wygrała z Koreą Południową, kończąc spotkanie 3:0.

 

W ciągu ostatnich czterech lat zespoły te miały okazję rozgrać sześć spotkań. Większość spotkań wygrywały Brazylijki, przy czym żaden mecz nie trwał dłużej niż cztery sety.

 

Zobacz także: Andrzej Wrona został ojcem!

 

Biorąc pod uwagę osiągnięcia na igrzyskach olimpijskich warto zauważyć, że Brazylijki dwukrotnie zdobyły złoty medal (2008 r. i 2012 r.) i dwukrotnie medal brązowy (1996 r. i 2000 r.). Z kolei drużyna z Korei Południowej wywalczyła brąz podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu (1996 r.).

 

Czy drugie spotkanie Brazylii z Koreą Południową zakończy się w podobny sposób, jak pierwsze? Czy Koreanki są w stanie zaskoczyć kibiców i powalczyć o szansę na złoto? Przekonamy się w piątkowe popołudnie. 

 

Relacja na żywo z meczu Brazylia - Korea Południowa od godziny 14:00 na Polsatsport.pl.

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie