Tokio 2020. Siatkówka kobiet: Brazylia - Korea Południowa. Relacja i wynik na żywo

W półfinałowym meczu turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet w Tokio reprezentacja Brazylii zmierzy się z Koreą Południową. Ich pierwsze spotkanie rozgrywane w Tokio zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Brazylijek (3:0). Czy w półfinale Koreanki zaskoczą? Relacja na żywo z półfinałowego meczu Brazylia - Korea Południowa na Polsatsport.pl.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Mecz odbył się 25 lipca i było to spotkanie  pierwszej kolejki turnieju. Drużyna z Brazylia nie dała szans rywalkom i zakończyła spotkanie w trzech setach.

Przed pierwszym spotkaniem na olimpijskim boisku zespoły rywalizowały w Rimini. W meczu rozgrywanym w ramach Ligi Narodów to Brazylia okazała się lepsza i szybko wygrała z Koreą Południową, kończąc spotkanie 3:0.

W ciągu ostatnich czterech lat zespoły te miały okazję rozgrać sześć spotkań. Większość spotkań wygrywały Brazylijki, przy czym żaden mecz nie trwał dłużej niż cztery sety.

Biorąc pod uwagę osiągnięcia na igrzyskach olimpijskich warto zauważyć, że Brazylijki dwukrotnie zdobyły złoty medal (2008 r. i 2012 r.) i dwukrotnie medal brązowy (1996 r. i 2000 r.). Z kolei drużyna z Korei Południowej wywalczyła brąz podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu (1996 r.).

Czy drugie spotkanie Brazylii z Koreą Południową zakończy się w podobny sposób, jak pierwsze? Czy Koreanki są w stanie zaskoczyć kibiców i powalczyć o szansę na złoto? Przekonamy się w piątkowe popołudnie.

Relacja na żywo z meczu Brazylia - Korea Południowa od godziny 14:00 na Polsatsport.pl.