Tokio 2020: Siatkówka kobiet. Brazylia w finale zagra ze Stanami Zjednoczonymi

Brazylia w finale zagra ze Stanami Zjednoczonymi.

Siatkarki Brazylii pokonały w półfinale Koreę Południową 3:0 (25:16, 25:16, 25:16) i awansowały do finału turnieju olimpijskiego w Tokio. W spotkaniu o złoty medal zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, które wygrały z Serbią 3:0.

Oba półfinały były dość jednostronne. O ile "canarinhos" były zdecydowanymi faworytkami w pojedynku z Azjatkami, tak wydawało się, że pojedynek Amerykanek z Serbkami przyniesie więcej emocji. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych, choć od kilku meczów musi sobie radzić bez swojej liderki Jordan Thompson, rozegrała najlepsze spotkanie w turnieju i pokonała wciąż aktualne wicemistrzynie olimpijskie bez straty seta.

Brazylijki i Amerykanki po raz trzeci spotkają się w finale igrzysk. W Pekinie (2008) i Londynie (2012) wygrywała Brazylia, która pięć lat temu we własnym kraju zajęła dopiero piąte miejsce. Amerykanki, które nie mają jeszcze w swoim dorobku olimpijskiego złota, w Rio de Janeiro stanęły na najniższym stopniu podium.

O brązowy medal Koreanki zagrają z Serbią. Azjatki na medal czekają od 1976 roku, kiedy to w Montrealu zakończyły rywalizację na trzecim miejscu.

Wyniki półfinałów turnieju olimpijskiego siatkarek:

Brazylia - Korea Południowa 3:0 (25:16, 25:16, 25:16)
Serbia - Stany Zjednoczone 0:3 (29:15, 15:25, 23:25)

Mecz o trzecie miejsce

Korea Płd. - Serbia (niedziela, godz. 2 czasu polskiego)

Finał

Stany Zjednoczone - Brazylia (niedziela, godz. 6.30)

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.