Tour de Pologne przez cztery lata w Polsat Sport

Inne
Tour de Pologne przez cztery lata w Polsat Sport
fot. Materiały prasowe
Tour de Pologne przez cztery lata w Polsat Sport.

Polsat Sport pozyskał prawa do transmitowania, w latach 2021 – 2024, najważniejszego wyścigu kolarstwa szosowego w Polsce. Tour de Pologne to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych, cyklicznie organizowanych w naszym kraju. Od 2005 roku wyścig zaliczany jest do elitarnego World Tour, czyli cyklu najważniejszych wyścigów szosowych świata.

Tour de Pologne zadebiutuje w Polsacie Sport 9 sierpnia. Tego dnia rozpocznie się tegoroczna edycja imprezy, która liczyć będzie siedem etapów i potrwa do 15.08. Wyścig wystartuje w Lublinie, a w trakcie tygodniowych zmagań zawodnicy odwiedzą kolejno Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Bukowinę Tatrzańską, Chochołów, Czarny Dunajec, Bielsko-Białą, Katowice, Zabrze oraz Kraków. Najdłuższy będzie trzeci etap, liczący aż 226 kilometrów, z kolei na szóstym etapie zawodnicy będą rywalizować w indywidualnej jeździe na czas. Udział w Tour de Pologne potwierdzili między innymi czołowi polscy kolarze - Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś wystartują w Tour de Pologne

 

Transmisje z tegorocznej edycji Tour de Pologne dostępne będą codziennie w Polsacie Sport. Komentatorami będą Marcin Lepa – dziennikarz Polsatu Sport – oraz byli kolarze Piotr Wadecki i Robert Radosz. Na wszystkich etapach wyścigu, kolarzom towarzyszyć będzie reporterka Polsatu Sport – Marta Ćwiertniewicz – która oprócz wywiadów przeprowadzać będzie także relacje dla Polsatu News, Polsatu Sport News oraz sportowych Wydarzeń. W czasie wielogodzinnych transmisji komentatorzy będą także łączyć się na żywo z organizatorami wyścigu, ekspertami oraz byłymi zawodnikami. Szeroko o wydarzeniach na trasie Tour de Pologne oraz wokół wyścigu informować będzie także portal Polsatsport.pl. Ponadto, po zakończeniu wyścigu, Polsat Sport wyprodukuje reportaż podsumowujący całą imprezę.

 

Tour de Pologne to kolejna perła w koronie Polsatu Sport, mogącego pochwalić się najszerszą i najbardziej zróżnicowaną ofertą programową wśród wszystkich stacji sportowych dostępnych w Polsce. W najbliższych dniach kanały sportowe Telewizji Polsat transmitować będą między innymi Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn, mecze piłkarskiej Fortuna 1. Ligi, decydujące spotkania tenisowego turnieju ATP 500 w Waszyngtonie czy galę UFC 265 - największej organizacji MMA na świecie – na której wystąpi Polka, Karolina Kowalkiewicz.


Szczegółowy plan transmisji z wyścigu Tour de Pologne oraz pozostałych imprez i rozgrywek dostępnych w kanałach sportowych Telewizji Polsat, opublikowany jest w portalu Polsatsport.pl.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie