Fortuna 1 Liga: Niespodziewana wygrana Chrobrego Głogów z Arką Gdynia

Chrobry Głogów wywiózł trzy punkty z Gdyni.

Arka Gdynia przegrała 0:2 z Chrobrym Głogów w sobotnim meczu Fortuna 1 Ligi. Oba gole dla przyjezdnych padły w pierwszej połowie spotkania.

Arka od początku miała przewagę w posiadaniu piłki, jednak na prowadzenie wyszli goście. W 28. minucie świetną kontrę ekipy z Dolnego Śląska wykorzystał Mateusz Bochnak, który w drugim meczu w tym sezonie strzelił swojego drugiego gola. Wcześniej trafił na otwarcie rozgrywek w spotkaniu ze Stomilem Olsztyn (2:1). Pod koniec pierwszej połowy goście osiągnęli dwubramkowe prowadzenie. Rzut karny, podyktowany po faulu na Dominiku Pile, na bramkę pewnie zamienił kapitan Oliver Praznovsky.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy mogło być 1:2. Z bliskiej odległości uderzył Mateusz Stępień, jednak ponad bramką strzeżoną przez Rafała Leszczyńskiego. Chwilę później swojej szansy szukał Marcus Vinicius, ale również uderzył niecelnie. Po przerwie dominacja Arki nie podlegała dyskusji, jednak piłkarzom gospodarzy albo brakowało dokładności przy finalizacji sytuacji podbramkowych, albo dobrze interweniowali defensorzy lub bramkarz Chrobrego. Goście niespodziewanie wygrali 2:0 i trzy punkty powędrowały do Głogowa.

Dla Chrobrego było to drugie zwycięstwo w sezonie. W pierwszej kolejce, również na wyjeździe, "Pomarańczowo-Czarni" wygrali 2:1 ze Stomilem. Z kolei Arka po raz kolejny straciła punkty - w premierowej serii gier zremisowała 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2 (0:2)
Bramki: Bochnak 28, Praznovsky 40 (rzut karny)