Tokio 2020: Joseph Choong ze złotym medalem w pięcioboju, Łukasz Gutkowski 12., Sebastian Stasiak 13

Joseph Choong zdobył złoty medal w pięcioboju nowoczesnym

Brytyjczyk Joseph Choong zdobył w Tokio złoty medal w olimpijskiej rywalizacji mężczyzn w pięcioboju nowoczesnym. Łukasz Gutkowski został sklasyfikowany na 12. pozycji, Sebastian Stasiak na 13.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Egipcjanin Ahmed Elgendy, a trzeci był reprezentant Korei Południowej Jun Woongtae.

Choong na trasę ostatniej konkurencji - biegu na dystansie 3200 m połączonego ze strzelaniem wyruszył jako pierwszy i prowadzenie w zawodach utrzymał do końca.

Tylko przez moment na około 500 m przed metą wyprzedził go Egipcjanin, ale Brytyjczyk zachował więcej sił i szybko wrócił na pozycję lidera.

W Tokio pięciobój nowoczesny zdominowali zawodnicy Wielkiej Brytanii, w rywalizacji pań triumfowała Kate French.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.