Klub Wilfredo Leona zamknął skład na nadchodzący sezon

Siatkówka
Klub Wilfredo Leona zamknął skład na nadchodzący sezon
fot. Cyfrasport
Wilfredo Leon jest współwłaścicielem klubu Anioły UMK Toruń.

Doświadczony siatkarz Łukasz Szarek zamknął skład drużyny Anioły UMK Toruń na sezon 2021/22. Jednym z właścicieli drugoligowego klubu został w maju reprezentant Polski Wilfredo Leon.

Łukasz Szarek pochodzi ze Stalowej Woli, skąd w wieku 3 lat wraz z rodziną wyjechał do Grecji. Mieszkał w Atenach ponad 20 lat i tam rozpoczynał przygodę z siatkówką w drużynie Gimnastikos Silogos Patrupolis. Następnie reprezentował barwy m.in. Olympiakosu Pireus, AZS Olsztyn (2012–13), niemieckiego TV Buhl, Aluron Warty Zawiercie (2014–15) i Ślepska Suwałki (2017–18). Na swoim koncie ma mistrzostwo i Puchar Grecji, 3. miejsce w niemieckiej Bundeslidze, wicemistrzostwo Austrii oraz mistrzostwo i Puchar Słowacji w barwach VK Mirad PU Preszow. Wybierany był również MVP ligi słowackiej, której był najlepszym punktującym w sezonie.

 

Zobacz także: Zmiana trenera w PGE Skrze Bełchatów

 

– O wyborze Torunia zadecydowała chęć dalszego rozwoju i możliwości stania się częścią klubu siatkarskiego, który w dłuższej perspektywie ma walkę o najwyższe cele. Mimo, iż jest to zupełnie nowy zespół, to oczekiwania stawiamy sobie wysokie. Jestem przekonany, że uda nam się stworzyć kolektyw, który zawalczy o najwyższe cele w lidze. Tego życzę swoim kolegom, sztabowi oraz zarządowi. Już nie mogę się doczekać, aż wszyscy spotkamy się na hali – powiedział Łukasz Szarek.

 

 

Atakujący zamknął skład Aniołów Toruń na sezon 2021/22. Jego rywalem o miejsce w składzie na pozycji atakującego będzie Jakub Skadorwa. W drużynie zagrają też Rafał Maluchnik, Mateusz Wołowicz (rozgrywający), Dawid Biesek, Krzysztof Gulak, Patryk Mendel, Michał Nowakowski (przyjmujący), Kamil Owczarczyk, Igor Oziabło, Maciej Skowroński (środkowi), Łukasz Detmer i Kacper Skopiński (libero). Pierwszym trenerem toruńskiej drużyny będzie Sebastian Tylicki.

 

 

Anioły UMK Toruń będą rywalizowały w grupie 1 drugiej ligi. Pierwszy mecz nowego sezonu zaplanowano na sobotę 2 października, a rywalem będzie drużyna Wilki Wilczyn.

RM, Polsat Sport, aniolytorun.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie