WTA w Cincinnati: Iga Świątek - Ons Jabeur. Relacja i wynik na żywo

Iga Świątek zagra w singlu w turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Cincinnati. Rywalką Polki w drugiej rundzie singla - będzie Tunezyjka Ons Jabeur. Relacja na żywo z meczu Iga Świątek - Ons Jabeur na Polsatsport.pl.

Świątek w singlu występuje z numerem szóstym i rywalizację rozpocznie od drugiej rundy. W niej zmierzy się z Jabeur, która wyeliminowała po zaciętym pojedynku we wtorek Estonkę Anett Kontaveit 6:2, 4:6, 7:5.

20-letnia zawodniczka z Raszyna będzie miała tym samym okazję zrewanżować się starszej o siedem lat Tunezyjce za porażkę w 1/8 finału tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu. W sumie rywalizowały dotychczas dwukrotnie i w obu przypadkach do wyłonienia zwyciężczyni potrzebne były trzy sety. Dwa lata temu w pierwszej rundzie turnieju WTA na twardej nawierzchni w Waszyngtonie górą była podopieczna Piotra Sierzputowskiego.

W prestiżowej imprezie w Cincinnati (pula nagród 1,83 mln dol.) do singla zgłosiła się również Magda Linette. We wtorek przegrała w pierwszej rundzie z rozstawioną z "12" Simoną Halep 4:6, 6:3, 1:6. Był to pierwszy występ słynnej Rumunki od połowy maja, kiedy to doznała kontuzji. Poznanianka nie opuszcza jeszcze miasta w stanie Ohio - czeka ją jeszcze start w deblu.

Relacja na żywo z meczu Iga Świątek - Ons Jabeur na Polsatsport.pl. Początek od godziny 23:00.