Fortuna 1 Liga: Podział punktów w Jastrzębiu

Daniel Rumin

W sobotnim meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa GKS-u Jastrzębie zremisowała na własnym boisku z Apklan Resovią Rzeszów 1:1. Dla gości to już trzeci podział punktów w tym sezonie.

Przed tym spotkaniem jastrzębianie mieli na swoim koncie cztery "oczka" i stracili do rzeszowian punkt. W poprzedniej kolejce GKS zremisował 2:2 w Łodzi z ŁKS-em, sprawiając tym samym nie lada niespodziankę. W tym samym czasie Resovia musiała zadowolić się domowym remisem z Puszczą Niepołomice 1:1.

W Jastrzębiu to, co najciekawsze działo się w pierwszej połowie. Najpierw w 33. minucie ładną akcję całego zespołu sfinalizował Daniel Rumin. Były napastnik m.in. Skry Częstochowa pewnym, mocnym strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi z Rzeszowa.

Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała zbyt długo, bo chwilę później jeden z zawodników GKS-u przy wślizgu dotknął piłkę ręką. Arbiter początkowo wskazał na rzut rożny, ale po wideoweryfikacji VAR wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Marek Mróz, były piłkarz jastrzębskiego klubu, który doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie kibice nie oglądali już żadnych trafień. Oba zespoły musiały pogodzić się z trzecim kolejnym meczem bez wygranej.

GKS Jastrzębie - Resovia Rzeszów 1:1 (1:1)
Bramki: Daniel Rumin 33 - Marek Mróz 38 (k)

Żółte kartki: Mateusz Słodowy - Josip Soljic, Jakub Wróbel, Łukasz Ostrowski.

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock) Widzów: 1 125