Andrea Gardini do nowego trenera siatkarzy Italii: Musisz wychować wojowników

Siatkówka
Andrea Gardini do nowego trenera siatkarzy Italii: Musisz wychować wojowników
fot. Cyfrasport

Andrea Gardini skierował w mediach społecznościowych wiele ciepłych słów i dobrych życzeń dla nowego selekcjonera reprezentacji Włoch – Ferdinando De Giorgiego. "Musisz wychować wojowników" – napisał swemu dawnemu koledze z boiska. Słynny "Fefe" w roli trenera siatkarzy Italii zadebiutuje w finałach mistrzostw Europy.

Andreę Gardiniego przed laty wiele łączyło z Ferdinando De Giorgim. Obaj występowali w latach dziewięćdziesiątych w reprezentacji Italii, która osiągała w tamtych czasach ogromne sukcesy. Obaj są trzykrotnymi mistrzami świata (1990, 1994, 1998). Obaj byli częścią pokolenia siatkarskich fenomenów. Później obaj zostali trenerami, wiążąc swą karierę szkoleniową również z Polską.

 

Zobacz także: Pokolenie siatkarskich fenomenów

 

Teraz przed De Giorgim nowe trenerskie wyzwanie – po igrzyskach w Tokio przejął stery reprezentacji Włoch.

 

"Nowy trener to jeden z tych facetów, którzy tak jak ja w pełni przeżyli historyczne chwile. Od porażek lat osiemdziesiątych do triumfów, które nastąpiły i z powrotem. To sprawia, że jestem pełen nadziei. Dużo szczęścia dla wszystkich. Niech bogowie siatkówki będą z Wami" – napisał w mediach społecznościowych Gardini.

 

 

"Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą łatwe czasy, łatwe czasy tworzą słabych ludzi, słabi ludzie tworzą trudne czasy. Wielu nie zrozumie, ale musisz wychować wojowników" – dodał.

 

Po nieudanym występie na igrzyskach Tokio 2020, reprezentację Włoch czeka zmiana pokoleniowa. Pierwszą imprezą De Giorgiego będą mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w dniach 1–19 września w czterech krajach: Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii.

 

 

Włosi zagrają w grupie B w Ostrawie. Zmierzą się kolejno z Białorusią (3 września), Czarnogórą (5 września), Bułgarią (6 września), Słowenią (8 września) i Czechami (9 września). Przed turniejem zagrają dwa towarzyskie mecze z Belgią.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie