Legia Warszawa kompletuje kadrę. Bracia zostają w klubie

Siatkówka
Legia Warszawa kompletuje kadrę. Bracia zostają w klubie
fot. Paweł Oleksiak/ Selekcja Siatkówki Legia Warszawa
Maciej i Bartosz Stępień zostają w Legii Warszawa.

Maciej i Bartosz Stępień zostają w Legii Warszawa, aby w wojskowych barwach grać na parkietach TAURON 1.Ligi. Bracia mają za sobą świetny sezon i zasłużyli sobie na uznanie w oczach trenera Mateusza Mielnika.

Maciej i Bartosz w sezonie 2020/2021 prezentowali wyśmienitą formę i w dużej mierze przyczynili się do awansu do TAURON 1.Ligi. Bracia Stępień zostają w stołecznym klubie, aby grać na parkietach TAURON 1.Ligi o najwyższe cele.

 

– Cieszymy się, że Maciej i Bartosz pozostają z nami. Doświadczenie Macieja z pewnością wpłynie na zespół i dzięki jego wyważonej grze będziemy w stanie osiągać korzystne wyniki. Bartosz to niezwykle utalentowany i pracowity siatkarz. W poprzednim sezonie pokazał, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy i regularna praca w trakcie sezonu zaowocowała bardzo dobrą dyspozycją na boisku. Wierzymy, że konkurencja na pozycji przyjmującego będzie niezwykle wyrównana – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarze z PlusLigi w areszcie

 

Bracia Stępień od najmłodszych lat związani są z warszawskimi klubami, to wychowankowie KS Metro Warszawa. 

 

Maciej w swojej siatkarskiej karierze miał styczność z PlusLigą. Grał w AZS Politechnika Warszawska, ale postawił na naukę i zrezygnował z grania w tym zespole na rzecz rozpoczętych studiów medycznych. Od sezonu 2017/2018 jest zawodnikiem Legii Warszawa i gra na pozycji rozgrywającego. To podstawowy rozgrywający drużyny, od którego zależy gra całego zespołu i przebiegu meczów.

 

Bartosz kontraktem z Legią związał się przed sezonem 2019/2020. Jednak dopiero w ostatnim sezonie pokazał na jak wiele go stać. Kilkukrotnie wybierany był jako MVP spotkania oraz był jednym z podstawowych przyjmujących drużyny

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie