Zaskakujące rozstrzygnięcie w finale MP w siatkówce plażowej

Siatkówka
Zaskakujące rozstrzygnięcie w finale MP w siatkówce plażowej
fot. Polsat Sport
Podium mistrzostw Polski w siatkówce plażowej 2021.

W kompleksie sportowo-rekreacyjnym Park Słupna rozegrano turniej finałowy ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W niedzielnym finale mężczyzn doszło do niespodzianki. "Kombinowany" duet olimpijski Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrał z parą Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski 1:2.

Tytuł mistrzowski dla eksportowego duetu Katarzyna Kociołek/Kinga Wojtasik jest jak najbardziej zasłużony. W Mysłowicach drużyna ORLEN Teamu nie przegrała żadnego seta, a rywalki do spotkań z naszymi reprezentantkami podchodziły z odpowiednim szacunkiem. Ciekawiej było w małym finale, gdzie kolejny duet ORLEN Teamu musiał mocno się sprężyć, by wywalczyć miejsce na podium. Marta Łodej/Agata Ceynowa w tie breaku, na przewagi zwyciężyła bardzo ambitny duet Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak.

 

Zobacz także: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wywalczyli brązowy medal ME w siatkówce plażowej

 

W męskim turnieju doszło do sensacji. Nasz "kombinowany" olimpijski duet Michał Bryl/Bartosz Łosiak był faworytem finałowego starcia. Łosiak (w duecie z Piotrem Kantorem) po występach w Tokio sięgnął po brązowy medal rozgrywanych w Wiedniu mistrzostw Europy. Michał Bryl na igrzyskach grał w parze z Grzegorzem Fijałkiem. Faworyci niespodziewanie nie sprostali nadzwyczaj zdeterminowanym rywalom – drużynie Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski. Wyniki setów pierwszego i trzeciego dowodzą, że wielki finał zasługiwał na przymiotnik "wielki".

 

Decydująca akcja finału:

 

W małym finale niezawodny był Mariusz Prudel, który przygodę z profesjonalnym boiskiem wygasza już od ponad roku. Nie mniej rok temu, również w Mysłowicach ze swym partnerem Jakubem Szałankiewiczem stanęli na najniższym stopniu podium. Ten wynik powtórzyli i w tym roku i warto zwrócić uwagę, że niewiele brakowało, by zagrali w meczu o pierwsze miejsce.

 

Turniej siatkarek:

 

mecz o 3. miejsce: Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak – Marta Łodej/ Agata Ceynowa 1:2 (21:19, 14:21, 17:19)
FINAŁ: Katarzyna Kociołek/Kinga Wojtasik – Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad 2:0 (21:11, 21:15)

 

Turniej siatkarzy:

 

mecz o 3. miejsce: Marcin Ociepski/Michał Kądzioła – Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz 0:2 (12:21, 19:21)
FINAŁ: Michał Bryl/Bartosz Łosiak – Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski 1:2 (20:22, 21:14, 16:18).

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie