PlusLiga: PGE Skra Bełchatów ogłosiła plan meczów sparingowych przed sezonem

Siatkówka
PlusLiga: PGE Skra Bełchatów ogłosiła plan meczów sparingowych przed sezonem
fot.
PGE Skra Bełchatów rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PlusLigi.

W sierpniu PGE Skra Bełchatów rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. We wrześniu drużynę czeka seria sparingów, które sprawdzą aktualną formę. Z kim i kiedy zagrają dziewięciokrotni mistrzowie Polski?

Bełchatowianie rozpoczęli przygotowania w niepełnym składzie. Wszystko ze względu na igrzyska olimpijskie i inne turnieje reprezentacyjne, w których występują siatkarze PGE Skry. Przypomnijmy, że w kadrze Polski grają Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. Z kolei Iran reprezentuje Milad Ebadipour, Serbię Aleksandar Atanasijević i Mihajlo Mitić, a Stany Zjednoczone – Taylor Sander.

 

Zobacz także: Mistrz olimpijski dołączył do ekipy Jastrzębskiego Węgla

 

Sztab szkoleniowy zaplanował jednak plan sparingów podczas wrześniowych przygotowań. Już 2 września bełchatowianie we własnej hali będą gościli drugoligową drużynę Anioły Toruń, czyli swój klub partnerski. Zmierzą się z nim w grze treningowej. 16 września zaplanowano mecz towarzyski z Gwardią Wrocław. Dwa kolejne dni to spotkania z Cerrad Enea Czarnymi Radom. 24 września PGE Skra zmierzy się z Berlin Recyclings Volley, a dzień później wyjedzie na turniej Giganci Siatkówki z udziałem drużyn z Turcji.

 

Rozgrywki PlusLigi rozpoczną się natomiast w pierwszy weekend października, a premierowym rywalem bełchatowian będzie Cuprum Lubin.

Plan sparingów PGE Skry Bełchatów przed sezonem 2021/22:

2 września – gra treningowa z Aniołami Toruń (hala Energia)
16 września – mecz towarzyski z Gwardią Wrocław (Wrocław)
17–18 września – mecze towarzyskie z Cerradem Enea Czarni Radom (hala Energia)
24 września – mecz towarzyski z Berlin Volley Recyclings (hala Energia)
25–26 września – turniej Giganci Siatkówki z udziałem Jastrzębskiego Węgla, Fenerbahce Stambuł i Galatasaray Stambuł (Jelcz-Laskowice).

RM, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie