Siatkarskie starcie Polska – Niemcy o wejście do strefy medalowej MŚ U–19

Polscy siatkarze zagrają w ćwierćfinale MŚ U–19.

Polscy siatkarze poznali rywala, z którym zmierzą się w ćwierćfinale rozgrywanych w Iranie mistrzostw świata U–19. Wyłonił go mecz Niemcy – Belgia, wygrany przez reprezentację Niemiec po tie-breaku. Spotkania 1/4 finału MŚ U–19 zaplanowano na wtorek 31 sierpnia.

Polacy wywalczyli awans do ćwierćfinału pewnie pokonując w trzech odsłonach reprezentację Kolumbii. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza na turnieju w Teheranie nie stracili jeszcze seta. W grupie pokonali po 3:0 Nigerię, Indie, Iran, a w meczu z Gwatemalą wygrali walkowerem.

Awans do ćwierćfinału z drużyn grających wcześniej w grupie A wywalczyła jeszcze ekipa Iranu, która ograła 3:0 Czechy. Nigeria przegrała 0:3 z Włochami, a Indie - również w trzech odsłonach - z Brazylią. Jedynym meczem, w którym oglądaliśmy więcej niż trzy sety, była konfrontacja Niemcy – Belgia. Reprezentacja Niemiec wygrała 3:2 (15:9 w tie-breaku) i w 1/4 finału będzie rywalem Polski.

Drużyny, które przegrały w meczach 1/8 finału, będą rywalizowały o miejsca 9–16. Zwycięzcy zagrają o wejście do strefy medalowej. W ćwierćfinałach zagra aż pięć drużyn z Europy (Włochy, Bułgaria, Rosja, Polska, Niemcy), dwie z Ameryki Południowej (Argentyna, Brazylia) oraz jedna z Azji (Iran).