MŚ U–19 siatkarzy: Biało-Czerwoni pokonali Niemców 3:0! Zagramy o medale

Polska zagra o medale mistrzostw świata U-19.

Polscy siatkarze powalczą o medale mistrzostw świata U-19, które rozgrywane są w Teheranie. Podopieczni Michała Bąkiewicza pokonali w ćwierćfinale reprezentację Niemiec 3:0. Najwięcej punktów dla Biało-Czerwonych zdobyli Tytus Nowik i Piotr Śliwka.

Pierwszy set walki o najlepszą czwórkę turnieju rozpoczął się dobrze dla Polaków, którzy szybko objęli prowadzenie 10:5. W dalszej części kontrolowali przebieg gry i zwyciężyli 25:19. Podopieczni Michała Bąkiewicza zdominowali grę w ataku, zdobywając aż 13 punktów, jednak z drugiej strony popełnili 11 błędów własnych.

W drugim secie żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej niż dwupunktowej przewagi. Niemcy zaczęli skuteczniej grać w ataku, ale Biało-Czerwoni zdominowali grę na siatce. W tym elemencie zdobyli pięć oczek. Ostatecznie po emocjonującej końcówce Polacy wygrali 25:23.

Decydująca odsłona była wyrównana i wszystko rozstrzygnęło na przewagi. Po godzinie i trzydziestu minutach Polacy wygrali 28:26 Najwięcej punktów dla naszej reprezentacji zdobyli Tytus Nowik i Piotr Śliwka

W 1/2 finału Biało-Czerwoni powalczą z lepszą drużyną z pary Argentyna - Iran.

Polska - Niemcy 3:0 (25:19, 25:23, 28:26)

Polska: Kajetan Kubicki, Kamil Szymendera, Jakub Majchrzak, Tytus Nowik, Piotr Śliwka, Mateusz Kufka, Kuba Hawryluk oraz Damian Biliński, Dominik Czerny, Jakub Olszewski, Kacper Ratajewski i Mateusz Nowak. Trener: Michał Bąkiewicz.

Niemcy: Felix Baumann, Karl-Lennart Klehm, Joscha Kunstmann, Jannes Wiesner, Carl Moller, Milan Kvrzic, Leonhard Graven oraz Laurenz Welsch, Justus von Maydell, Severin Brandt, Patrick Rupprecht, Linus Huger. Trener: Daniel Ilott.