Adrian Szczypior: Każdy pięściarz marzy o pasie mistrzowskim na ramieniu

Sporty walki
Adrian Szczypior: Każdy pięściarz marzy o pasie mistrzowskim na ramieniu
Fot. Materiały prasowe
10-rundowa walka Szczypior vs Gela będzie jednym z dwóch najważniejszych starć wieczoru w Kościerzynie.

- Każdy pięściarz marzy o pasie mistrzowskim na ramieniu – mówi Adrian Szczypior (7-0, 3 KO), który spotka się z Ukraińcem Vladyslavem Gelą (11-3, 6 KO) w walce o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski kategorii średniej. Pojedynek odbędzie się 2 października na gali „Rocky Boxing Night 10” w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie na Kaszubach. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu. Bilety do nabycia w „Autohandel Olbia”.

10-rundowa walka Szczypior vs Gela będzie jednym z dwóch najważniejszych starć wieczoru w Kościerzynie. W królewskiej kategorii Mateusz Cielepała (3-1, 1 KO), zwycięzca Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej organizowanego przez Krystiana Każyszkę, zmierzy się z mającym bardzo duże doświadczenie międzynarodowe Kamilem „Sokołem” Sokołowskim (10-22-2, 4 KO).

 

W ósmej zawodowej walce największe wyzwanie w postaci tytułu Zawodowego Międzynarodowego Mistrza Polski.

 

Zaledwie kilkanaście dni temu dowiedziałem się, że jest możliwość boksowania o pas międzynarodowy. To dla mnie pierwsza taka szansa w karierze, dlatego zgodziłem się bez zastanowienia. Zresztą o czym miałbym myśleć, skoro promotor przedstawia mi tak dobrą ofertę? Taki pojedynek to i wielka szansa, ale i pełne skupienie oraz mobilizacja. Każdy pięściarz marzy o pasie mistrzowskim na ramieniu. Ja też go chcę, dlatego muszę zwyciężyć za miesiąc w Kościerzynie.

 

Nazwisko Vladyslava Geli jest kojarzone przez polskich zawodników i kibiców, bowiem już 2-krotnie walczył w naszym kraju. Przegrywał z Michałem Leśniakiem i Tomaszem Nowickim, ale po dobrych walkach.

 

Moim zdaniem to bardzo solidny zawodnik. Oglądałem obydwa pojedynki z Polakami i za każdym razem pokazywał się z niezłej strony. Dlatego czekam z niecierpliwością na tę walkę i po prostu chcę wiedzieć, w którym miejscu jestem na dziś. Taki „korespondencyjny” pojedynek może dać odpowiedzi na kilka pytań.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Problem Child" Jake Paul? To boks z przymrużeniem oka

 

Pochodzisz z Kaszub, więc w Kościerzynie będziesz czuł się jak w domu. Zresztą na co dzień trenujesz w Rocky Fight Club.

 

Dwie z trzech pierwszych walk w 2019 roku stoczyłem w Kościerzynie i tutaj czuję się świetnie. Bardzo dobrze się stało, że do walki mistrzowskiej dojdzie właśnie w tym mieście. Vladyslav Gela jest przedstawicielem wschodniej szkoły boksu, walczy bardzo luźno i potrafi „czytać” rywali. Dla mnie to ciekawy rywal, fajne wyzwanie, więc szybko odpowiedziałem, że „biorę ten bój i koniec”.

 

Przed kwietniową walką z Damianem Mielewczykiem mówiłeś: „Chciałbym uderzyć w jakiś pas i go zdobyć. Ale najpierw trzeba wygrać z Damianem, a potem możemy zdradzać dalsze plany”…

 

W świecie boksu można wszystkiego się spodziewać i trzeba być gotowy na każdy scenariusz kariery. W moim przypadku wszystko wygląda obiecujący, a plan jest bardzo ambitny. Wszystko zależy od wyników w ringu.

 

Łącznie treningów z pracą zawodową mocno komplikuje przygotowania do walki 2 października?

 

Mój kalendarz dnia i tygodnia jest bardzo napięty, bo poza pracą i własnymi treningami prowadzę jeszcze zajęcia personalne. Boks to moja pasja i sposób na życie, to też możliwość zarabiania. Staram się trenować dwa razy dziennie, włącznie z sobotą. Chwalę sobie współpracę z trenerem Maxmudem Ali Rahmankulau.

 

Ułatwieniem nie jest też zapewne niewielki staż w pięściarstwie amatorskim.

 

Zanim rozpocząłem zawodowe boksowanie, stoczyłem około 20 walk jako amator. W kwietniu 2018, a więc rok przed profesjonalnym debiutem, zdecydowałem się wystąpić w Mistrzostwach Polski w Karlinie. To była odważna decyzja, bowiem miałem wtedy za sobą zaledwie kilka pojedynków. W pierwszej walce spotkałem się z Tomaszem Kulenko, który rok wcześniej zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wygrałem z tym przeciwnikiem 5:0, zaś w 1/8 finału przegrałem z Konradem Kozłowskim 0:5. Kozłowski to doświadczony bokser, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 2015 roku. Mnie zabrakło wówczas tego właśnie doświadczenia. Ale dziś jestem dużo mocniejszym pięściarzem i czekam na mistrzowską walkę w Kościerzynie.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie