El. MŚ 2022: Wyjazdowe wygrane Brazylii i Argentyny

Lionel Messi podczas meczu z Wenezuelą w el. MŚ 2022.

W wyjazdowych meczach Brazylia wygrała z Chile 1:0, zaś Argentyna pokonała Wenezuelę 3:1 w siódmej kolejce eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022 w strefie Ameryki Południowej. W tabeli z kompletem 21 punktów prowadzi Brazylia, która o sześć "oczek" wyprzedza Argentynę.

Finaliści Copa America - Argentyna jest mistrzem, Brazylia wicemistrzem - brylują w kwalifikacjach do mundialu w Katarze, a już w niedzielę zmierzą się ze sobą w klasyku.

Na stadionie w Santiago bramkę dla "Canarinhos" strzelił Everton Ribeiro w 64. minucie. Natomiast w Caracas Argentyńczycy prowadzili 3:0 po golach Lautaro Martineza, Joaquina Correi i Angela Correi. W ostatniej minucie rozmiary porażki Wenezueli zmniejszył Yeferson Soteldo, który wykorzystał rzut karny.

Gospodarze grali od 32. minuty w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę dostał Adrian Martinez za faul na Lionelu Messim.

Na trzecie pozycji w tabeli plasuje się Ekwador (12 pkt), który wygrał z Paragwajem 2:0 po trafieniach Felixa Torresa i Michaela Estrady.

Pozostałe czwartkowe spotkania zakończyły się remisami 1:1 - Boliwii z Kolumbią i Peru z Urugwajem.

W eliminacjach MŚ w strefie CONMEBOL bierze udział 10 reprezentacji, które rywalizują systemem każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe. Awans wywalczą cztery najlepsze, a piąta zagra w barażu interkontynentalnym.

Wyniki 7. kolejki:

Boliwia - Kolumbia 1:1 (0:0)

Bramki: Fernando Saucedo 83 - Roger Martinez 69

Ekwador - Paragwaj 2:0 (0:0)

Bramki: Felix Torres 87, Michael Estrada 90+5

Wenezuela - Argentyna 1:3 (0:1)

Bramki: Yeferson Soteldo 90+4 (k) - Lautaro Martinez 45+2, Joaquin Correa 71, Angel Correa 74

Peru - Urugwaj 1:1 (1:1)

Bramki: Renato Tapia 25 - Giorgian De Arrascaeta 29

Chile - Brazylia 0:1 (0:0)

Bramka: Everton Ribeiro 64